Opolski zakład PKP Intercity Remtrak zmodernizuje 14 wagonów rowerowych

5 dni temu
fot. Radio Doxa

Opolski zakład PKP Intercity Remtrak podpisał umowę, w ramach której przeprowadzi modernizację 14 wagonów rowerowych dla PKP Intercity. Umowa obejmuje także 23-letni okres utrzymywania i konserwacji wagonów. W zmodernizowanych wagonach liczba miejsc rowerowych zwiększy się aż 3-krotnie, co ma być odpowiedzią na spore zapotrzebowanie ze strony turystów.

– Podpisujemy specyficzny kontrakt, bo oprócz miejsc w pociągach pasażerowie oczekują również innych udogodnień m.in. możliwości przewozu rowerów. Podpisujemy kontrakt na modernizację 14 wagonów – mówi prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.

– Dzisiaj podpisujemy umowę, a w lipcu chcemy już rozpocząć ich przygotowanie i na początku roku chcielibyśmy jechać na testy, żeby latem pierwsze wagony były już włączone do pociągów – przyznaje Zbigniew Ciemny, prezes PKP Intercity Remtrak.

– Budujemy wieloletnie relacje z Remtrakiem. Ta umowa będzie realizowana przez 23 lata. To sprawia, iż Remtrak ma stabilność finansową i my takich kontraktów do opolskiego zakładu szykujemy jeszcze więcej – zapowiada Adam Wawrzyniak, członek zarządu PKP Intercity.

Umowa opiewa na kwotę prawie 200 mln zł. Zarząd PKP Intercity zapewnia, iż będzie kontynuował inwestycje zarówno w udogodnienia dla turystów, chociażby poprzez otwieranie nowych połączeń do najpopularniejszych destynacji, ale także i w opolski zakład, który w tej chwili jest jednym z krajowych liderów w zakresie napraw taboru kolejowego.

Janusz Malinowski, Zbigniew Ciemny, Adam Wawrzyniak:

Dłuższa wersja:

Autor: Damian Serwuszok

Idź do oryginalnego materiału