
fot. Radio DoxaOpolski zakład PKP Intercity Remtrak podpisał umowę, w ramach której przeprowadzi modernizację 14 wagonów rowerowych dla PKP Intercity. Umowa obejmuje także 23-letni okres utrzymywania i konserwacji wagonów. W zmodernizowanych wagonach liczba miejsc rowerowych zwiększy się aż 3-krotnie, co ma być odpowiedzią na spore zapotrzebowanie ze strony turystów.
– Podpisujemy specyficzny kontrakt, bo oprócz miejsc w pociągach pasażerowie oczekują również innych udogodnień m.in. możliwości przewozu rowerów. Podpisujemy kontrakt na modernizację 14 wagonów – mówi prezes PKP Intercity Janusz Malinowski.
– Dzisiaj podpisujemy umowę, a w lipcu chcemy już rozpocząć ich przygotowanie i na początku roku chcielibyśmy jechać na testy, żeby latem pierwsze wagony były już włączone do pociągów – przyznaje Zbigniew Ciemny, prezes PKP Intercity Remtrak.
– Budujemy wieloletnie relacje z Remtrakiem. Ta umowa będzie realizowana przez 23 lata. To sprawia, iż Remtrak ma stabilność finansową i my takich kontraktów do opolskiego zakładu szykujemy jeszcze więcej – zapowiada Adam Wawrzyniak, członek zarządu PKP Intercity.
Umowa opiewa na kwotę prawie 200 mln zł. Zarząd PKP Intercity zapewnia, iż będzie kontynuował inwestycje zarówno w udogodnienia dla turystów, chociażby poprzez otwieranie nowych połączeń do najpopularniejszych destynacji, ale także i w opolski zakład, który w tej chwili jest jednym z krajowych liderów w zakresie napraw taboru kolejowego.
Janusz Malinowski, Zbigniew Ciemny, Adam Wawrzyniak:
Dłuższa wersja:
Autor: Damian Serwuszok

5 dni temu














