Orzeł Namysłów kapitalnie zaprezentował się na Dolnym Śląsku

9 miesięcy temu

Boguszów-Gorce

W tym przypadku chodzi o bardzo silnie obsadzony międzynarodowy turniej „Heros Lady Open”. Biorą w nim udział zapaśniczki z całego świata. W tym roku stawiło się ich 350 z 20 krajów, w tym z Republiki Południowej Afryki i Stanów Zjednoczonych. Zostały one podzielone na trzy kategorie wiekowe: seniorki, kadetki do lat 17 i młodziczki do lat 14.

I wszystkie trzy medale jakie zapisały na swoje konto podopieczne Marcina Marcinkiewicza zdobyły one w najmłodszej grupie. Tutaj po złoto w rywalizacji do 33 kg sięgnęła Marharyta Koshevtsova. Na trzecim stopniu podium stanęły z kolei Karolina Loianich (do 62 kg) i Wiktoria Gumińska (do 36 kg). A co interesujące ta ostatnia na co dzień startuje wśród dzieci.

W grupie seniorek mieliśmy dwie namysłowianki. W limicie do 59 kg wystąpiła aktualna mistrzyni Polski juniorek Aleksandra Witoś i wywalczyła piąte miejsce. Do 65 kg startowała nowo pozyskana Victoria Miriam Overby i sklasyfikowano ja na ósmej pozycji. „Oczko” niżej natomiast do lat 17, w bardzo silnie obsadzonej kategorii do 61 kg, skończyła natomiast Karina Loianich.

– Trzeba zaznaczyć, iż zawodniczki są już dawno po głównych i najważniejszych startach oraz zdecydowanie na różnym etapie przygotowań do kolejnego sezonu. W związku z czym ich wyniki nie są najważniejsze – zauważa jeden z trenerów klubowych Krzysztof Pawlak. – Warto jednak dodać, iż takie zmagania są ogromnie przydatnym i cennym międzynarodowym doświadczeniem. To powinno zaprocentować w przyszłości. Rośnie nam fantastyczna kobieca ekipa.

Milicz

Tutaj podczas turnieju im. Eugeniusza Ratajczaka w stylu wolnym i zapasach kobiet bardzo dobrze zaprezentowali się najmłodsi przedstawiciele Orła. W gronie 120 zawodników i zawodniczek wystartowało ich 10 i wszyscy wrócili do domu z medalami. Jakby tego było mało aż osiem z nich było z najcenniejszego kruszcu. Do tego jeden srebrny po „bratobójczej” walce finałowej u chłopców do 35 kg. Dorobek ten uzupełnił jeden brązowy krążek w konkurencji „szarf” dla najmłodszych.

Tym samym delegacja z Namysłowa pod opieką trenera Krzysztofa Pawlaka, któremu asystował rodzic i zarazem zawodnik grupy seniorów Sławomir Kubicki, w klasyfikacji drużynowej uplasowała się na trzeciej pozycji.

– Dzieciaki stoczyły kilka ciekawych i wartościowych walk, dzięki którym zdobyły kolejne cenne doświadczenie, a nam trenerom zawody te dały wiele informacji szkoleniowych do dalszej pracy – zauważa Krzysztof Pawlak.