Ostatnia kolejka jesieni w 4 lidze za nami. Małapanew Ozimek mistrzem półmetka!

10 miesięcy temu

15. kolejka 4 ligi

Mistrzowie półmetka tytuł ten przyklepali domowym triumfem nad Polonią Karłowice 3-0. Łatwo jednak nie było. Co prawda do przerwy miejscowi prowadzili po trafieniu Kacpra Kamińskiego, ale rywale szukali swoich szans. Hutnicy spuścili z nich powietrze gdy w krótkim czasie Arkadiusza Fessera pokonali Pavlo Koval i Przemysław Krajewski.

Jeszcze więcej emocji za to w walce o podium. Niesamowite rzeczy działy się choćby na boisku w Zdzieszowicach. Tamtejszy Ruch w 70. minucie nie tylko dość niespodziewanie przegrywał z LZS-em Walce, ale przegrywał aż 1-4! Wówczas to w ciągu 60 sekund miejscowi zdobyli dwa gole, a potem poszli za ciosem. Dołożyli jeszcze trzy bramki, z czego dwie w doliczonym czasie gry i ostatecznie wygrali 6-4. Bohaterem spotkania śmiało można określić Piotra Strzeleckiego, który zanotował aż cztery trafienia.

Może nie byli w takich tarapatach, ale również dopiero na finiszu swój mecz rozstrzygnęli piłkarze z Brzegu. W Większycach bowiem na nieco ponad przed kwadrans remisowali z tamtejszym Po-Ra-Wiem. Od tego momentu jednak w siedem minut trzy razy posłali piłkę do siatki rywali i finalnie triumfowali 4-2.

Za to odwrotną postawę zaprezentowała inna ekipa ze ścisłej czołówki. Przedstawiciele KS iPrime Bogacica już do przerwy w Gogolinie zaaplikowali miejscowym pięć bramek, a po zmianie stron nie forsowali tempa i nie powiększyli dorobku, a choćby zanotowali jedną stratę.

Goście wygrali sześć z ośmiu meczów!

Wysokie zwycięstwo, bo 5-0, na wyjeździe zanotowała także Polonia Nysa. Trudno się jednak dziwić, albowiem rywalizowała na boisku beniaminka i zdecydowanego outsidera. Niemniej do półmetka drugiej odsłony prowadziła „tylko” 1-0. Tu również faworyt jednak udowodnił swoją wyższość na dłuższym dystansie.

Podobnie było w Opolu, gdzie rezerwy Odry długo biły się o wyrównanie starcia z Fortuną Głogówek, bo na kilkanaście sekund przed końcem było 0-1. Wtedy jednak na samym finiszu dubletem popisał się Michał Koc i „zamknął wynik”. Tym samym team z ziemi prudnickiej godnie pożegnał się ze swoim trenerem Maciejem Lisickim, który kończy pracę na tym stanowisku.

Za to w Strzelcach Opolskich w starciu miejscowego PPO Piasta z Protec Victorią Chróścice zadecydował „złoty gol” zdobyty tuż po zmianie stron. Wówczas to do świątyni strzelczan piłkę posłał Aleksander Duda. A iż więcej już goli nie było to przyjezdni, mimo wszystko, dość nieoczekiwanie zwyciężyli.

Bardzo istotny pojedynek także na dole tabeli, albowiem zmierzyły się dwie ekipy, które aktualnie są na miejscach barażowych. Do Piotrówki na pojedynek o „przysłowiowe sześć punktów” zawitał beniaminek z Domaszkowic. I podopieczni Marcina Nowackiego na zimowy odpoczynek udadzą się w nieco lepszych nastrojach.