Otwarte Mistrzostwa Malborka z udziałem szachistów z Mroczy

W dniach 21-22.09.2024 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Malborka. Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund tempem 50 minut +10 sekund za każde posunięcie. Sędzią głównym zawodów był Marek Dackiewicz. Warto wspomnieć, iż impreza odbywała się w ważnym dla Malborka miejscu, Urzędzie Miasta. Szachiści rywalizowali w dwóch oddzielnych turniejach, do turnieju B mogli zapisywać się gracze o rankingu PZSzach 1600 i niższym, natomiast do turnieju A zawodnicy o rankingu PZSzach 1600 i wyższym. Reprezentanci Mroczy, Ewa Karkowska i Jan Rosiński, wzięli udział w grupie A. W grupie tej rywalizowało wielu silnych zawodników, m. in. trzech kandydatów na mistrzów krajowych oraz jeden mistrz FIDE. Ostatecznie Jan Rosiński zdobył 2 punkty, natomiast Ewa Karkowska 3,5 punktu, co pozwoliło jej zdobyć tytuł najlepszej kobiety turnieju. Cały turniej A wygrał zawodnik z Ukrainy Nikita Semenukha zdobywając 6,5 punktu. Turniej B wygrał posiadający III kategorię szachową Piotr Gawiński z dorobkiem 6 punktów. Całe wydarzenie zostało zorganizowane sprawnie a partie rozgrywane były w przyjemnej atmosferze. Niewątpliwe cieszy fakt powrotu zawodników z Mroczy do szachów klasycznych po długiej przerwie od tego formatu rozgrywek oraz zdobyte przez Ewę Karkowską pierwsze miejsce w klasyfikacji kobiet.

Autorzy: Ewa Karkowska, Jan Rosiński