Działając na podstawie art. 28 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie oraz na podstawie art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie
ZARZĄD POWIATU TCZEWSKIEGO
ogłasza otwarty konkurs ofert na udzielenie dotacji celowych dla klubów sportowych na prowadzenie statutowej działalności sportowej w okresie od 1 lutego 2025 r. do 31 grudnia 2025 r.
I. Cel konkursu i rodzaj zadań
1. W ramach konkursu mogą być realizowane zadania mające na celu poprawę wyników sportowych oraz aktywności fizycznej mieszkańców Powiatu Tczewskiego. Działania przewidziane do realizacji to w szczególności:
- realizacja programów szkolenia sportowego;
- zakup sprzętu sportowego;
- pokrycie kosztów organizacji zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach;
- pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego;
- finansowanie stypendiów sportowych klubów i wynagrodzenia kadry szkoleniowej.
2. W odniesieniu do zakresu proponowanego do realizacji zadania oferent zobowiązany jest do zapewnienia dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno - komunikacyjnej osobom ze szczególnymi potrzebami co najmniej w minimalnym wymiarze, o którym mowa art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami (Dz.U. z 2024 r. poz. 1411) lub dostępu alternatywnego zgodnie z art. 7 tej ustawy. Informacje na temat dostępności, jakie wynikają z charakteru zadania, powinny zostać wskazane/opisane w składanej ofercie.
II. Wysokość środków przeznaczonych na dotacje
1. Na realizację zadań objętych przedmiotowym konkursem w budżecie Powiatu Tczewskiego na rok 2025 zostały zaplanowane środki finansowe w wysokości 100.000 złotych (słownie: sto tysięcy złotych).
2. W ramach dotacji dofinansowane będą wyłącznie wydatki bieżące bezpośrednio związane z realizacją zadań. Zawarte w ofercie zadanie nie może zatem dotyczyć przedsięwzięć o charakterze inwestycyjnym.
3. Środki finansowe zostaną rozdzielone pomiędzy uprawnionych oferentów, których oferty zostaną wybrane do realizacji w niniejszym konkursie.
III. Warunki uczestnictwa w konkursie i zasady przygotowania oferty
1. Konkurs adresowany jest do klubów sportowych działających na terenie powiatu tczewskiego, niezaliczanych do sektora finansów publicznych, realizujących cel publiczny, o którym mowa w § 1 uchwały Nr XXVII/164/12 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 30 października 2012 r. w sprawie rozwoju sportu.
2. O dotację celową mogą się ubiegać kluby sportowe, które:
a) realizują cel publiczny, o którym mowa w § 1 uchwały Nr XXVII/164/12 Rady Powiatu Tczewskiego z dnia 30 października 2012 r. w sprawie rozwoju sportu;
b) angażują się we współpracę z powiatowymi jednostkami organizacyjnymi oraz ze Starostwem Powiatowym w Tczewie i Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie przy realizacji zadań publicznych z zakresu sportu na rzecz mieszkańców powiatu tczewskiego;
c) promują wizerunek Powiatu Tczewskiego jako jednostki stwarzającej warunki dla rozwoju sportu na szczeblu co najmniej wojewódzkim;
d) złożą poprawnie wypełniony wniosek przez system informatyczny witkac.pl wraz z wymaganymi załącznikami oraz przedstawią dokumenty wymagane w formie papierowej.
3. Realizacja zadań zgłoszonych do konkursu może rozpocząć się nie wcześniej niż 1 lutego 2025 r. i zakończyć nie później niż 31 grudnia 2025 r.
4. W roku 2025 priorytetowo będą traktowane wnioski o dofinansowanie zadań z zakresu szkolenia sportowego skierowanego do dzieci i młodzieży, a także wnioski dotyczące dyscyplin sportowych o statusie dyscyplin olimpijskich.
5. Zlecenie realizacji zadań konkursowych odbywać się będzie w formie wsparcia realizacji wybranych zadań konkursowych wraz z udzieleniem dotacji na dofinansowanie ich realizacji, z zastrzeżeniem ust. 6,7,8,9 i 10.
6. Maksymalną wysokość dotacji, o którą może starać się Wnioskodawca ustala się na poziomie 15.000 zł.
7. Każdy oferent uprawniony jest do złożenia jednego wniosku. Złożenie więcej niż 1 oferty spowoduje automatyczne odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez oferenta w niniejszym konkursie.
8. Planowana dotacja w ramach złożonej oferty nie może przekroczyć 80% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.
9. Oferent zobowiązany jest do wniesienia wkładu finansowego, który może pochodzić z finansowych źródeł własnych (np. składki, środki wypracowane przez organizację), środków finansowych z innych źródeł publicznych (np. z budżetu państwa lub z budżetu innej jednostki samorządu terytorialnego), świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania, darowizn.
10. Koszty administracyjne nie mogą przekroczyć 5% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania.
11. Koszty administracyjne stanowią tę część kosztów, które nie mogą zostać bezpośrednio przyporządkowane do konkretnego działania lub usługi, będących wynikiem realizowanego zadania, w tym m.in. koszty zarządu (np. koordynacja zadania, obsługa księgowa), opłaty administracyjne związane z realizowanym zadaniem (np. opłaty za najem powierzchni biurowych), opłata za media w zakresie związanym z obsługą administracyjną zadania, usługi pocztowe, telefoniczne, internetowe, koszty materiałów biurowych i piśmienniczych.
12. Oferent może w źródłach finansowania kosztów realizacji zadania wykazać wkład osobowy, tj. pracę wolontariuszy oraz pracę społeczną swoich członków. Przy szacowaniu wielkości wkładu osobowego należy uwzględnić charakter czynności powierzonych wolontariuszom bądź swoim członkom, czas realizacji tych czynności oraz koszty jakie oferent musiałby ponieść, zatrudniając odpłatnie personel. Wykazany wkład osobowy będzie podlegał ocenie.
13. Nie dopuszcza się możliwości wyceny wkładu rzeczowego w źródłach finansowania kosztów realizacji zadania - w przypadku zaangażowania na potrzeby zadania własnych i/lub pozyskanych nieodpłatnie z innych źródeł zasobów rzeczowych należy je opisać w charakterystyce oferenta. Opisane zasoby rzeczowe będą podlegały ocenie.
14. W trakcie realizacji zadania dopuszcza się pobieranie świadczeń pieniężnych od odbiorców zadania publicznego pod warunkiem, iż podmiot realizujący zadanie publiczne prowadzi działalność odpłatną pożytku publicznego, z której przychód przeznacza na działalność statutową. Wszelkie przychody uzyskane w wyniku realizacji zadania, muszą być wydatkowane na to zadanie.
15. Złożenie oferty nie jest jednoznaczne z przyznaniem dotacji ani nie gwarantuje przyznania dotacji w wysokości wnioskowanej przez podmiot.
16. Oferty konkursowe należy składać za pośrednictwem systemu informatycznego witkac.pl, wybierając nabór na adekwatny zakres zadań, dostarczając jednocześnie do siedziby Starostwa Powiatowego w Tczewie wygenerowane z systemu potwierdzenie złożenia oferty wraz z kompletem wymaganych załączników.
17. Potwierdzenie złożenia oferty dla swej ważności powinno być podpisane przez adekwatne osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu oferenta lub ustanowionego pełnomocnika, zgodnie z zapisami wynikającymi z dokumentu określającego osobowość prawną. Potwierdzenie złożenia oferty powinno być podpisane w sposób umożliwiający identyfikację osoby podpisującej (podpis czytelny lub opatrzony pieczątką imienną, lub elektroniczny).
18. Do potwierdzenia złożenia oferty należy załączyć:
1) kopię aktualnego odpisu z rejestru lub wyciągu z adekwatnej ewidencji lub innego dokumentu potwierdzającego status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących, jeżeli oferent nie jest wpisany do KRS lub do ewidencji prowadzonej przez Starostę Tczewskiego
2) kopię upoważnienia do działania w imieniu oferenta - o ile to wynika ze sposobu reprezentacji podmiotu oraz w przypadku, gdy ofertę podpisała/ podpisały osoba/osoby inne niż umocowane do reprezentacji zgodnie z rejestrem lub ewidencją,
3) kopię statutu organizacji, jeżeli oferent nie jest zarejestrowany w KRS lub wpisany do ewidencji prowadzonej przez Starostę Tczewskiego.
19. W niniejszym postępowaniu konkursowym mają zastosowanie wzory dokumentów, tj. wzór oferty realizacji zadania publicznego, ramowy wzór umowy o realizację zadania publicznego oraz wzór sprawozdania z wykonania zadania publicznego, określone w załącznikach Nr 1, 3 i 5 rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego z dnia 24 października 2018 r. w sprawie wzorów ofert i ramowych wzorów umów dotyczących realizacji zadań publicznych oraz wzorów sprawozdań z wykonania tych zadań (Dz.U. z 2018 r. poz. 2057).
20. Wzory dokumentów, o których mowa w ust.19, dostępne są na stronie powiatowej https://www.powiat.tczew.pl/NGO/konkursyofert/druki iwzoryformularzy.
IV. Termin, miejsce i sposób składania ofert
1. Oferty realizacji zadań konkursowych w wersji elektronicznej oraz potwierdzenie złożenia oferty wraz z kompletem wymaganych załączników należy złożyć w terminach:
1) do dnia 20 grudnia 2024 r. (piątek) do godz. 10:00 w wersji elektronicznej dzięki systemu informatycznego witkac.pl oraz jednocześnie
2) do dnia 20 grudnia 2024 r. (piątek) do godz. 14:30 w wersji papierowej w postaci wygenerowanego z systemu informatycznego witkac.pl potwierdzenia złożenia oferty (opatrzone datą i podpisami osób uprawnionych) wraz z kompletem wymaganych załączników, z zastrzeżeniem ust. 2,3 i 4.
2. Potwierdzenie złożenia oferty wraz z kompletem wymaganych załączników należy dostarczyć w zamkniętej kopercie opatrzonej nazwą oferenta oraz adnotacją „Konkurs na dotacje celowe na prowadzenie statutowej działalności sportowej” do Biura Obsługi Klienta Starostwa Powiatowego w Tczewie, ul. Piaskowa 2, 83 - 110 Tczew (parter) - w przypadku ofert wysłanych drogą pocztową, pocztą kurierską lub złożonych osobiście (decyduje data wpływu do Starostwa Powiatowego w Tczewie).
3. Dopuszcza się złożenie dokumentacji konkursowej, tj. wygenerowanego z systemu witkac.pl potwierdzenia złożenia oferty wraz z kompletem wymaganych załączników, za pośrednictwem ePUAP:/777j6hyrlf/SkrytkaESP w terminie, o którym mowa w ust. 1 pkt 2. Dokumentacja wysyłana przez ePUPAP wymaga podpisu/podpisów elektronicznych zgodnie z ustanowioną reprezentacją oferenta, z zastrzeżeniem, iż każdy dokument wymagający podpisu winien być podpisany osobno w formie odrębnego pliku. W treści pisma ogólnego należy podać nazwę konkursu.
4. Złożenie wygenerowanej z elektronicznego generatora ofert witkac.pl oferty realizacji zadania publicznego (opatrzonej datą i podpisami osób uprawnionych) zamiast wymaganego potwierdzenia złożenia oferty jest równoznaczne ze złożeniem potwierdzenia złożenia oferty i pozostanie bez wpływu na wynik oceny formalnej.
V. Tryb i kryteria oceny ofert konkursowych
1. Złożone oferty będą podlegały ocenie formalnej i merytorycznej przeprowadzonej w oparciu o przyjęte kryteria oceny ofert. Ocena formalna i merytoryczna przeprowadzona będzie przy użyciu systemu informatycznego witkac.pl.
2. Przyjmuje się następujące kryteria oceny ofert konkursowych:
1) kryteria oceny formalnej:
a) ofertę/potwierdzenie złożono w terminie i w sposób określony w ogłoszeniu konkursowym (dotyczy wersji elektronicznej i papierowej);
b) suma kontrolna oferty złożonej w systemie witkac.pl jest zgodna z sumą kontrolną oferty/potwierdzenia złożenia oferty dostarczonej do urzędu;
c) oferent dostarczył do urzędu nie więcej niż 1 ofertę/potwierdzenie złożenia w systemie witkac.pl;
d) ofertę złożył uprawniony podmiot (działalność statutowa oferenta zgadza się z zakresem zadania będącego przedmiotem konkursu);
e) planowana dotacja nie przekracza 80% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania;
f) wnioskowana kwota dotacji nie przekracza kwoty 15.000 zł;
g) oferent wykazał w źródłach finansowania wkład finansowy własny i/lub pochodzący z innych źródeł;
h) koszty administracyjne nie przekraczają 5% sumy wszystkich kosztów realizacji zadania;
i) oferta/potwierdzenie złożenia oferty zostało podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w sprawach majątkowych w imieniu oferenta lub ustanowionego pełnomocnika zgodnie z zapisami wynikającymi z dokumentu określającego osobowość prawną;
j) do oferty/potwierdzenia złożenia oferty dołączono wymagane załączniki,
2) kryteria oceny merytorycznej:
a) wykazana potrzeba realizacji zadania publicznego (0-5 pkt) - w jaki sposób oferent uzasadnił potrzebę realizacji zadania z punktu widzenia dotychczasowej oferty z zakresu działalności sportowej oraz jaki jest jej wpływ na realizację zadania na podniesienie poziomu sportowego;
b) adresaci zadania, w tym ich opis i liczba (0-3 pkt) - w jakim stopniu trafnie jest zidentyfikowana i scharakteryzowana grupa docelowa, czy opis zwarty w ofercie pozwala na wyciągnięcie wniosku, iż oferent posiada konkretny plan dotarcia do uczestników/odbiorców zadania, jaka jest pożądana frekwencja w wydarzeniu/przedsięwzięciu;
c) czy zadanie skierowane jest do dzieci i młodzieży (0-1 pkt) - czy oferent w swoich działaniach przewiduje działania skierowane do dzieci i młodzieży;
d) planowane działania w zakresie realizacji zadania (0-5 pkt) - czy planowane metody promocji zadania są dopasowane do deklarowanego zasięgu wydarzenia i zdefiniowanej grupy odbiorców, czy planowane działania są szczegółowo i zrozumiale opisane i czy adekwatnie zaplanowano termin ich realizacji, czy przewidziano czynniki ryzyka, które mogą spowodować ewentualne odstępstwa w realizacji poszczególnych działań;
e) zakładane rezultaty realizacji zadania (0 - 5 pkt) - czy zasięg zadania jest odzwierciedlony w opisie zakładanych rezultatów, w jakim stopniu opisane rezultaty są wymierne i możliwe do osiągnięcia, w jakim stopniu opisane rezultaty zadania będą trwałe, czy przyjęty sposób monitorowania rezultatów pozwoli na określenie stopnia osiągnięcia wskaźnika rezultatu;
f) doświadczenie organizacji w realizacji zadań podobnego rodzaju (0 - 2 pkt) - w jakim stopniu oferent/oferenci posiadają doświadczenie w realizacji podobnych projektów, w tym merytoryczne i co do skali przedsięwzięcia;
g) kwalifikacje i/lub doświadczenie osób zaangażowanych w realizację zadania (0 - 3 pkt) - w jakim stopniu wykazany poziom kwalifikacji i doświadczenia kluczowych osób jest adekwatny do zakresu i skali projektu;
h) spójność kosztorysu z opisem poszczególnych działań (0 - 3 pkt) - w jakim stopniu budżet został sporządzony w sposób szczegółowy i przejrzysty, w jakim stopniu koszty ujęte w budżecie są spójne z opisem działań i niezbędne do realizacji projektu;
i) realność kosztów i poprawność wyliczeń (0 - 3 pkt) - w jakim stopniu przyjęte stawki jednostkowe są adekwatne i realne do zakresu i skali planowanych działań, czy zastosowano adekwatne rodzaje miary;
j) udział planowanej dotacji w całkowitych kosztach działania (0 - 3 pkt) - liczba przyznanych punktów uzależniona będzie od udziału dotacji w całkowitych kosztach zadania, im niższy udział dotacji, tym wyższa liczba przyznanych punktów, i tak: 80 % - 0 pkt; 79,99% - 60% - 1 pkt; 59,99% - 40% - 2 pkt; poniżej 40% - 3 pkt;
k) udział innych środków finansowych własnych i/lub pochodzących z innych źródeł w całkowitych kosztach zadania (0 - 3 pkt), liczba przyznanych punktów uzależniona będzie od zadeklarowanego przez oferenta wkładu finansowego, im wyższy udział wkładu własnego, tym wyższa liczba przyznanych punktów, i tak: poniżej 20% - 0 pkt, 20% - 1 pkt; 20,01% - 40% - 2 pkt; powyżej 40% - 3 pkt;
l) zasoby rzeczowe (0 - 3 pkt) - czy oferent przewidział do wykorzystania przy realizacji zadania zasoby rzeczowe własne i/lub pozyskane nieodpłatnie z innych źródeł, czy wykazane zasoby rzeczowe są adekwatne do zakresu i skali planowanych działań,
m) status dyscypliny sportowej (0 - 1 pkt) - czy dyscyplina sportowa, której dotyczy wniosek posiada status dyscypliny olimpijskiej.
3) kryteria oceny końcowej - uśredniona wartość oceny merytorycznej ( 0 - 40 pkt).
3. Przebieg oceny formalnej ofert konkursowych:
1) ocenę formalną przeprowadzą pracownicy Wydziału Rady, Zarządu i Rozwoju Powiatu,
2) w trakcie oceny formalnej, w uzasadnionych przypadkach, dopuszcza się możliwość wezwania oferenta do złożenia wyjaśnień, w tym w szczególności udokumentowania zgodności prowadzonej działalności statutowej z zakresem konkursu,
3) w przypadku, gdy złożona oferta/potwierdzenie nie spełnia wymogów, o których mowa w ust. 2 pkt 1 lit. i - j (brak podpisów osoby/osób upoważnionych i/lub brak wymaganych załączników) oferent zostanie wezwany do ich uzupełnienia w wyznaczonym terminie, z zastrzeżeniem pkt 4,
4) oferta/potwierdzenie złożenia oferty niezawierające podpisu żadnej z uprawnionych osób nie zostanie zakwalifikowane do uzupełnienia, co będzie skutkowało odrzuceniem oferty z przyczyn formalnych,
5) informacja o konieczności uzupełnienia oferty w wyznaczonym terminie zostanie przesłana do oferenta za pośrednictwem systemu informatycznego witkac.pl,
6) oferent zobowiązany jest do weryfikacji swojego konta w systemie informatycznym witkac.pl oraz konta e-mail, do którego adres podał w trakcie rejestracji do systemu,
7) odrzucone z przyczyn formalnych będą oferty, które nie spełniły wymagań określonych w ust. 2 pkt 1 lit. a-h, w przypadku braku podpisu na potwierdzeniu złożenia oferty co najmniej jednej upoważnionej osoby oraz w przypadku, gdy oferent nie uzupełnił braków formalnych, do których został wezwany.
4. Przebieg oceny merytorycznej ofert konkursowych:
1) ocenie merytorycznej podlega każda oferta oceniona pozytywnie na etapie oceny formalnej,
2) oferty rozpatrzone pozytywnie pod względem formalnym będą zbiorczo przekazane do komisji konkursowej powołanej uchwałą Zarządu Powiatu Tczewskiego,
3) komisja konkursowa w trakcie oceny, w uzasadnionych przypadkach, będzie mogła wezwać oferenta do złożenia wyjaśnień,
4) komisja konkursowa może określić możliwy do dofinansowania merytoryczny zakres zadania przedstawiony w ofercie oraz zaproponować kwotę dofinansowania,
5) komisja konkursowa dokonuje oceny ofert po zebraniu indywidualnych ocen członków komisji konkursowej zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny merytorycznej,
6) średnia arytmetyczna punktów przyznanych ofercie przez wszystkich obecnych na posiedzeniu członków komisji konkursowej stanowi ocenę oferty i na jej podstawie zostanie stworzona lista rankingowa, według której proponowane będą kwoty dofinansowania - do momentu wyczerpania środków przeznaczonych na realizację zadań konkursowych,
7) wynik oceny ofert komisja konkursowa przedstawia Zarządowi Powiatu Tczewskiego, preferowane do dofinansowania będą oferty, które uzyskają minimum 24 punkty z uśrednionej wartości punktowej oceny merytorycznej,
8) w przypadku obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, stanu epidemii albo wprowadzenia stanu nadzwyczajnego posiedzenia komisji konkursowej będą mogły odbywać się przy użyciu środków porozumienia się na odległość.
5. Na wynik oceny formalnej i merytorycznej nie będą miały wpływu oczywiste pomyłki pisarskie polegające w szczególności na niezamierzonym przekręceniu, opuszczeniu wyrazu, błędzie pisarskim lub mającym postać innej niedokładności przypadkowej.
VI. Rozstrzygnięcie konkursu ofert
1. Decyzję o wyborze ofert i udzieleniu dotacji podejmie Zarząd Powiatu Tczewskiego w formie uchwały, biorąc pod uwagę opinię komisji konkursowej. Uchwała będzie podstawą do zawarcia z podmiotami, których oferty będą wybrane w konkursie, pisemnych umów szczegółowo określających warunki i termin realizacji zadania oraz sposób rozliczenia otrzymanej dotacji.
2. Rozstrzygnięcie konkursu ofert nastąpi w terminie do dnia 24 stycznia 2025 r. Informacja o wyborze ofert zostanie zamieszczona w Biuletynie Informacji Publicznej, na stronie internetowej Powiatu Tczewskiego oraz na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Tczewie i w systemie informatycznym witkac.pl.
3. Zarząd Powiatu Tczewskiego, w przypadku gdy zostaną ujawnione nieznane wcześniej okoliczności podważające wiarygodność merytoryczną oferenta, ma prawo nie podpisać umowy z podmiotem wyłonionym w konkursie.
4. Podmiot, po zakończeniu realizacji zadania, zobowiązany będzie do przedstawienia szczegółowego sprawozdania merytorycznego i finansowego z realizacji zadania zgodnego z obowiązującym wzorem w terminie 30 dni od zakończenia realizacji zadania, w formie elektronicznej za pośrednictwem systemu informatycznego witkac.pl. Wzór sprawozdania dostępny jest na stronie https://powiat.tczew.pl/NGO/konkursy ofert/druki i wzory formularzy.
5. Za koszty kwalifikowane uznane będą koszty, które:
1) były niezbędne do prawidłowej realizacji zadania;
2) zostały uwzględnione w kosztorysie;
3) zostały faktycznie poniesione w okresie realizacji zadania;
4) zostały poparte stosownymi dokumentami i wykazane w dokumentacji finansowej oferenta.
6. Warunkiem rozliczenia zadania będzie akceptacja przez Zarząd Powiatu Tczewskiego złożonego sprawozdania.
VII. Realizacja zadania
1. W przypadku otrzymania dotacji w wysokości niższej od wnioskowanej, oferent zobowiązany będzie do określenia, czy zmniejsza zakres rzeczowy realizacji zadania oraz do przedłożenia zaktualizowanego harmonogramu/opisu rezultatów/kosztorysu zadania. Złożone aktualizacje będą stanowić podstawę do zawarcia umowy.
2. W zaktualizowanym kosztorysie procentowy udział dotacji w całkowitych kosztach zadania wykazany w ofercie nie może zostać zwiększony, za wyjątkiem szczególnie uzasadnionych przypadków, w tym w szczególności uzyskania niższej od planowanej dotacji z innego źródła publicznego.
3. Podmioty, które otrzymają dotację, zobowiązane będą do informowania we wszystkich materiałach informacyjnych, promocyjnych, szkoleniowych i edukacyjnych, które dotyczą realizowanego zadania, iż zadanie jest dofinansowane ze środków Powiatu Tczewskiego oraz do zamieszczenia logotypu konkursowego pobranego ze strony powiatowej https://www/powiat.tczew.pl/NGO/logotypy.
4. Pod warunkiem zachowania proponowanej w ofercie jakości zadania w trakcie realizacji zadania:
1) dopuszcza się możliwość dokonywania przesunięć pomiędzy poszczególnymi pozycjami kosztów realizacji zadania do wysokości 20%, przesunięcia powyżej wskazanego limitu wymagają zgody w formie aneksu do umowy, z zastrzeżeniem pkt 2,
2) nie dopuszcza się zwiększenia kosztów administracyjnych kosztem działań merytorycznych.
5. W wyjątkowych przypadkach, w sytuacji niedostępności systemu, dopuszcza się złożenie sprawozdania wyłącznie w wersji papierowej. W razie wystąpienie ww. okoliczności, stosowna informacja zostanie podana do publicznej wiadomości w formie komunikatu w Biuletynie Informacji Publicznej https://bip.powiat.tczew.pl/starostwopowiatowe/komunikaty oraz na stronie powiatowej https://powiat.tczew.pl/NGO/aktualnościNGO.
6. Przedmiotowe sprawozdanie musi być zgodne z wartością merytoryczną oraz z warunkami organizacyjnymi i finansowymi przedstawionymi w złożonej ofercie i w zawartej umowie. adekwatna merytorycznie komórka organizacyjna Starostwa Powiatowego ma prawo żądać przedstawienia w wyznaczonym terminie dodatkowych informacji i wyjaśnień do sprawozdania.
VIII. Informacja o zrealizowanych zadaniach tego samego rodzaju w roku bieżącym i poprzednim oraz o związanych z nimi kosztami
1. W 2023 roku klubom sportowym na realizację zadań objętych niniejszym konkursem przekazano środki finansowe w wysokości 80.000 złotych. Dotacji udzielono 10 podmiotom na realizację 10 zadań - uchwała Nr 254/715/2023 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 16 lutego 2023 r.
2. W 2024 roku klubom sportowym na realizację zadań objętych niniejszym konkursem przekazano środki finansowe w wysokości 100.000 złotych. Dotacji udzielono 14 podmiotom na realizację 14 zadań - uchwała Nr 310/867/2024 Zarządu Powiatu Tczewskiego z dnia 18 stycznia 2024 r.
IX. Dane osobowe - klauzula informacyjna
1. Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016), dalej zwanego rozporządzeniem, informujemy, że:
1) administratorem danych osobowych jest Powiat Tczewski, reprezentowany przez Starostę Tczewskiego z siedzibą w Tczewie przy ul. Piaskowej 2;
2) dane osobowe przetwarzane będą w celu przeprowadzenia niniejszego postępowania konkursowego oraz w celu archiwizacji na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz przepisów wskazanych w pkt. 4;
3) odbiorcami danych osobowych mogą być: członkowie komisji konkursowej oraz podmioty upoważnione na podstawie przepisów prawa; dane mogą być również udostępniane innym podmiotom, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o obowiązujące przepisy prawa, odbiorcami danych będą również podmioty powierzające, z którymi została zawarta umowa w związku z przetwarzaniem danych osobowych w systemach informatycznych (aktualna lista znajduje się u Inspektora Ochrony Danych);
4) dane osobowe będą przechowywane w czasie określonym przepisami prawa, w szczególności zgodnie z ustawą z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie oraz Instrukcją kancelaryjną i jednolitym rzeczowym wykazem akt;
5) każda organizacja przystępująca do konkursu podaje dane dobrowolnie, bez podania wymaganych danych osobowych udział w konkursie nie będzie możliwy;
6) oferent ma prawo dostępu do swoich danych, ich sprostowania oraz domagać się ograniczenia przetwarzania danych osobowych ze względu na swoją szczególną sytuację, z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 rozporządzenia; wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania w trybie otwartego konkursu ofert;
7) dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej oraz nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania;
8) oferent ma prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna, iż przetwarzanie danych osobowych jego dotyczących narusza przepisy rozporządzenia.
2. W celu uzyskania informacji na temat przetwarzania danych osobowych można skontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych powołanym w Starostwie Powiatowym w Tczewie na adres wskazany powyżej lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected].
X. Postanowienia końcowe
1. Zarząd Powiatu Tczewskiego zastrzega sobie prawo do:
1) nierozdysponowania wszystkich środków przewidzianych w ogłoszeniu konkursowym,
2) odwołania konkursu bez podania przyczyny w każdym czasie,
3) przesunięcia terminu składania ofert,
4) unieważnienia konkursu w przypadku, gdy nie zostanie złożona żadna oferta lub żadna ze złożonych ofert nie będzie spełniać wymagań zawartych w ogłoszeniu konkursowym,
5) przesunięcia terminu rozstrzygnięcia konkursu lub zaniechania zlecenia zadań.
2. Oferent może przed upływem terminu składania ofert wycofać ofertę - celem skutecznego wycofania oferty należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Tczewie, w formie pisemnej lub za pośrednictwem ePUAP oświadczenie o wycofaniu oferty, podpisane przez osobę/osoby upoważnione do składania oświadczeń woli w imieniu oferenta.
3. Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Rady, Zarządu i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Tczewie, ul. Piaskowa 2, 83 – 110 Tczew, I piętro, pokój 108, pod numerem telefonu 58 77 34 902 lub 819, lub drogą mailową: [email protected].