Papież modli się za mieszkańców Ekwadoru i Ukrainy

6 dni temu

O zbrodniach wojennych popełnianych na Ukrainie, trzęsieniu ziemi w Ekwadorze a także godności ojcowskiej przypomniał papież po niedzielnej modlitwie "Anioł Pański".

"Wczoraj w Ekwadorze trzęsienie ziemi spowodowało ofiary śmiertelne, rannych i duże szkody. Jestem blisko mieszkańców Ekwadoru, zapewniam o moich modlitwach za zmarłych i za wszystkich cierpiących" – powiedział.

W katastrofie naturalnej, która wczoraj nawiedziła południowo-zachodnią część Ekwadoru i północne Peru zginęło co najmniej 15 osób, a w Peru życie straciła czteroletnia dziewczynka.

watykan

Papież przyjął uchodźców przybywających korytarzami humanitarnymi

Następnie Ojciec Święty pozdrowił wiernych obecnych na placu św. Piotra, zauważając między innymi sporo flag polskich. Pozdrowił także uczestników maratonu rzymskiego. "Gratuluję wam, ponieważ z inicjatywy drużyny "Athletica Vaticana" czynicie z tego ważnego wydarzenia sportowego okazję do solidarności na rzecz najuboższych" – powiedział Franciszek.

Następnie papież nawiązując do postaci św. Józefa złożył życzenia wszystkim ojcom. "Niech w św. Józefie znajdą wzór, wsparcie i pocieszenie, aby dobrze przeżywać swoje ojcostwo" – powiedział Ojciec Święty. Następnie wraz z wiernymi odmówią w intencji wszystkich ojców modlitwę "Ojcze nasz".

Na zakończenie modlitewnego spotkania Ojciec Święty przypomniał o ofiarach rosyjskiej agresji na Ukrainę: "Bracia i siostry, nie zapominajmy o modlitwie za udręczony naród ukraiński, który przez cały czas cierpi z powodu zbrodni wojennych".

Idź do oryginalnego materiału