Patrik Hellebrand we wtorkowy wieczór pożegnał się z Górnikiem Zabrze i podpisał kontrakt z Koroną Kielce. Czeski pomocnik, który spędził na Śląsku dwa ostatnie sezony pożegnał się z kibicami Trójkolorowych na swoim profilu na Facebooku.
- Cześć wszystkim. Z dniem dzisiejszym przechodzę do Korony Kielce. Pamiętam, jakby to było wczoraj, kiedy przyszedłem do Górnika Zabrze. Początek nie wyglądał tak, jak wyobrażaliście sobie to Wy lub ja, ale zarówno wszyscy w klubie, jak i Wy, kibice, daliście mi wsparcie, o jakim choćby nie marzyłem. Dzięki całej społeczności Górnika Zabrze, przez cały ten czas spędzony w klubie, zarówno ja, jak i moja rodzina czuliśmy się ogromnie szczęśliwi. Czasami w życiu przychodzą momenty, kiedy trzeba podjąć decyzję, czy zostać, czy iść dalej i spróbować czegoś nowego - i ja zdecydowałem się pójść dalej. Chciałbym tym samym podziękować wszystkim kolegom z drużyny oraz sztabowi szkoleniowemu, których miałem zaszczyt spotkać tutaj przez te 2 lata. Wszystkim pracownikom Górnika Zabrze i wszystkim kibicom za niesamowite wsparcie. Czuję, iż przez te dwa lata, dzięki Wam wszystkim, zrobiłem ogromny krok naprzód jako piłkarz, ale też jako człowiek, a to uważam za najważniejsze. Ostatni sezon, w którym zdobyliśmy Puchar Polski i wicemistrzostwo, był sezonem, którego nigdy nie zapomnę i był zdecydowanie najlepszym jak dotąd w mojej karierze. O Śląsku nigdy nie zapomnę, ponieważ nie chodziło tylko o futbol - znalazłem tam wielu przyjaciół i poznałem mnóstwo wspaniałych ludzi. Bardzo doceniam to, iż mogłem być częścią tak pięknego klubu i jeszcze raz ogromnie dziękuję za wszystko Górniku - bez Ciebie nie byłbym w tym miejscu, w którym jestem. Bardzo to szanuję i nigdy nie zapomnę. Do zobaczenia! - napisał "Pacio".
Źródło: Roosevelta81.pl / Facebook
Foto: Roosevelta81.pl


















