Pewna wygrana siatkarzy ChKS!

2 tygodni temu

SMS PZPS SPAŁA – ChKS CHEŁM 0:3 (15:25, 16:25, 18:25).

ChKS: Blankenau, Goss, Łapszyński, Olszewski, Swodczyk, Rakowski, Fijałek. Trener – Krzysztof Andrzejewski.

W drugiej kolejce PLS 1. Ligi w siatkówce mężczyzn, ChKS Chełm pewnie pokonał na wyjeździe SMS PZPS Spała 3:0. MVP został Kanadyjczyk Jan Blankenau.

Warto zauważyć, iż sobotni rywal ChKS – SMS PZPS Spała, to najmłodsza kadrowo drużyna 1 ligi. I dość gwałtownie okazało się, iż gospodarze odstają poziomem od ekipy z Chełma. Bardzo dobrze w I secie serwował Jakub Olszewski i ChKS objął prowadzenie 9:3, później 12:5 i 15:7. Wiadomo było, iż tej partii podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego przegrać nie mogą. Partię autową zagrywką zakończył Bartosz Chrzanowski, Chełmianie seta wygrali do 15. Druga część spotkania miała podobny przebieg.

Tym razem świetnie serował Łukasz Swodczyk i gwałtownie zrobiło się 8:1 dla ChKS, potem 14:7, by ostatecznie nasi siatkarze wygrali do 16. Trzecia odsłona początkowo była dość wyrównana, ale od stanu 8:10 goście ponownie przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie w Spale.

Ostatecznie wygrali do 18, a całe spotkanie pewnie i zasłużenie 3:0. Tytuł najbardziej wartościowego gracza meczu (MVP) trafił do Kanadyjczyka Jana Blankenau’a, który zaliczył aż 28 asyst. Najwięcej punktów dla ChKS zdobyli z kolei: Jakub Olszewski – 13, Jędrzej Goss – 12, Szymon Rakowski – 9. W kolejnym spotkaniu ChKS podejmie w Miejskiej Hali Sportowej w Chełmie Czarnych Radom (czwartek, 26 września, 20:30). Mecz transmitować będzie Polsat Sport 1. Zapowiada się wielkie święto siatkówki w naszym mieście! (kg)