Pewne zwycięstwo z Orkanem Buczek- podsumowanie

rksradomsko.pl 1 rok temu

W 22 kolejce Betcris IV ligi RKS Radomsko pokonał na własnym stadionie Orkan Buczek wynikiem 3:0

Pierwszy gwizdek usłyszeliśmy w sobote planowo o 14:00, ale już na rozgrzewce mogliśmy zaobserwować wzmożoną koncentracje podopiecznych trenera Pawła Ściebury. Cel był jeden, czyli zdobyć pewne 3 punkty, by nabrać rozpędu przed przyszłymi meczami rundy wiosennej. Obie drużyny podchodziły do siebie z dużą dozą respektu. Orkan przegrał z RKS-em w rundzie jesiennej 0-4, ale mimo to przed 22 kolejką zajmował wysokie 6 miejsce w tabeli (pozycje niżej znajdował się RKS Radomsko). Zatem zapowiadało się naprawdę wyrównane spotkanie.

I tak rzeczywiście było w pierwszych 45 minutach. Radomszczanie w swoim stylu wymieniali dużą liczbę podań, jednak względem poprzedniego meczu z Pogonią Zduńska Wola, wydawało się, iż częściej dochodzili do klarnownych sytuacji. Swoje szanse do przerwy mieli: Dawid Flaszka, Krystian Kolasa, Juliusz Molis i Jakub Załucki. Przeciwnicy próbowali strzelić bramkę po kontratakach i stałych fragmentach gry, jednak nie potrafili realnie zagrozić naszemu bramkarzowi, oddając tylko jeden strzał celny w pierwszej połowie.

Druga połowa wyglądała inaczej, gdyż piłkarze z Buczka postanowili zaryzykować i nieco bardziej się otworzyli. Ataki większą liczbą zawodników Orkana, stworzyło przestrzenie dla naszych skrzydłowych oraz pozwoliło na ataki z kontry. W ten sposób w 62 minucie, Dawid Flaszka wywalczył rzut karny po faulu bramkarza. Do piłki na 11 metrze podszedł Bartosz Machaj, który pewnie strzelił swoją 9 bramkę w sezonie. Następny gol to interesująca wrzutka w pole karne Mateusza Gołdy, która wywołała mały chaos w szeregach obronnych rywala, dzięki czemu do piłki dopadł Dawid Flaszka, który popisał się przepięknym strzałem technicznym, tym samym zostawiajac bez szans bramkarza rywali. Dzięki temu trafieniu 71 minucie było już 2-0. Równo 10 minut później Mateusz Gołda ustanowił wynik spotkania po indywidualnej akcji ze skrzydła.

W ten sposób RKS Radomsko przerwał serie 4 meczów bez porażki Orkana Buczek. Dodatkowo dopisując sobie 3 punkty w lidze.

Wyjściowe jedenastki obu drużyn:

RKS Radomsko: D. Niźnik – J. Załucki, K. Kokoszczyk, Sz. Kożecki, J. Molis, M. Gouda, W. Śmigielski, B. Machaj, D. Flaszka, K. Kolasa, St. Domaniecki
Orkan Buczek: K. Wojtczyk – M. Orski, M. Kaflowski, D. Kubiak, D. Potakowski, J. Dregier, S. Zalepa, G. Kowalski, Ł. Bocian, K. Kostańczyk, D. Cukiernik

Warto wspomnieć, iż do Radomska wrócił były kapitan naszej drużyny Łukasz Bocian. Środkowy pomocnik niestety doznał niewielkiego urazu łydki, co nie pozwoliło mu dograć meczu do końca. Łukasz w barwach RKS-u Radomsko rozegrał blisko 100 spotkań. Między innymi wywalczając awans do IV i III ligi. Kibice na pewno nigdy nie zapomną trofeum do którego poprowadził "żółto-niebieskich", czyli zwycięstwo w finale wojewódzkiego Pucharu Polski, tym samym "sprowadzając ekstraklase" na boisko przy B26, tj. mecz pierwszej rundy Pucharu Polski z Radomiakiem Radom.