Pięć medali naszych młodych lekkoatletów podczas mistrzostw Polski

1 rok temu

Pod względem liczby krążków najlepiej wypadła młodzież Startu Namysłów, bo to jej reprezentanci sięgnęli po trzy takowe. Dwa z nich zapisał na swoje konto Emilian Mikuśkiewicz. Zawodnik ten stanął na drugim miejscu podium po skoku w dal na odległość 7.01 m. Natomiast brąz dorzucił w trójskoku z wynikiem 14.28 m. Trzecie miejsce wywalczyła z kolei jego koleżanka klubowa Zuzanna Kozan, która zmagania w siedmioboju zakończyła z wynikiem 4780 pkt.

Po jednym medalu, ale za to z najcenniejszego kruszcu do dorobku naszego regionu dołożyli natomiast reprezentanci AZS-u Politechniki Opolskiej i MULKS Juvenii Głuchołazy.

W tym pierwszym przypadku chodzi o Szymona Łysiaka, który okazał się najlepszy w biegu na 800 metrów, triumfując z rezultatem 1.57,76 s. Natomiast głuchołazianin Jakub Zachara zwyciężył na 110 metrów przez płotki uzyskując wynik 13,68 s. Co interesujące jako pierwszy ukończył także bieg na 400 metrów przez płotki, ale ostatecznie został zdyskwalifikowany za błąd techniczny.

Czwarty w biegu na 2000 m z przeszkodami był jego kolega klubowy Kacper Kobza. Blisko podium były także opolanki Alicja Lach, która zajęła czwarte miejsce w siedmioboju oraz Maja Ziółkowska, piąta w biegu na 400 m ppł.

Warto odnotować, iż w „pierwszej dziesiątce” chorzowskie zmagania ukończyli także: