Pieczkowski pożegnał się z Enea Poznań Open 2024

3 miesięcy temu

Wtorek rozpoczął się od meczu rówieśników na korcie centralnym Parku Tenisowego Olimpia. Do walki ruszył kolejny z naszych reprezentantów – Olaf Pieczkowski. Rywalem Polaka był Hynek Barton, który przebrnął eliminacje w tegorocznej edycji Enea Poznań Open.

Początek meczu przebiegał pod dyktando Czecha, który przełamał rywala w czwartym gemie, a następnie wyszedł na prowadzenie 4:1. To jednak nie podcięło skrzydeł Pieczkowskiemu. 20-latek z Olsztyna dalej próbował grać ofensywnie i zmuszać przeciwnika do błędów. To sprawiło, iż nasz reprezentant odrobił straty, a przy stanie 3:4 zdołał wygrać gema od 0:40. Końcówka seta była wyrównana i wydawało się, iż o losach partii zadecyduje tie-break. Tak się jednak nie stało, na koniec dwunastego gema, Pieczkowski popełnił dwa podwójne błędy serwisowe i to Barton zapisał partię otwarcia na swoje konto.

Drugi set potoczył się już bardzo szybko. Czech grał pewnie i popełniał mało błędów. Zupełnie inaczej wyglądało to u Polaka, z którego zeszło nieco powietrze po pierwszej odsłonie. W efekcie Pieczkowski nie wygrał ani jednego gema w drugim secie i pożegnał się z turniejem, do którego otrzymał dziką kartę.

W drugiej rundzie Barton zmierzy się z Nickiem Hardtem. Dominikanin wyeliminował Iwana Gachowa 6:1, 6:4.