Pierwsza sparingowa wygrana „Szarotek”

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Po trzech kolejnych porażkach, pierwszą wygraną w serii meczów sparingowych odnieśli hokeiści Podhala Nowy Targ, którzy przed własną publicznością pokonali 5:2 drużynę Energii Toruń.

W pierwszych dwóch tercja padł tylko jeden gol. W 4. minucie na prowadzenie gospodarzy wyprowadził Dupuy, który objechał toruńską bramkę i wcisnął do niej krążek.

„Worek” z golami na dobre rozwiązał się w tercji trzeciej. Już w jej 41. sekundzie podczas liczebnej przewagi Podhala, składną akcję duetu Neupauer – Wronka, sfinalizował Zalamay. W 50. minucie w takich samych okolicznością torunianie – za sprawą M. Johanssona – zdobyli bramkę kontaktową. Sześć minut potem odpowiedział testowany w tym meczu przez Podhale, czeski napastnik Morong, który trafił do bramki Torunia między parkanami Studzińskiego. W 57. minucie przyjezdni ponownie złapali kontakt. Torunianie grając w przewadze 5 na 4 jeszcze zdecydowali się na manewr z wycofaniem bramkarza i M. Johansson popisał się efektownym uderzeniem w samo „okienko”. Zapędy gości ostudził po indywidualnej akcji Wielkiewicz, a równo z końcową syreną wygraną Podhala przypieczętował Mroczkowski.

Podhale Nowy Targ – KH Energa Toruń 5:2 (1:0, 0:0, 4:1)

1:0 Dupuy – Szczechura – Mrugała (3:32)

2:0 Załamaj- Neupeuer – Wronka ( 40:41, 5/4)

2:1 M. Johansson – Fjodorovs – A. Johansson (49:26, 5/4

3:1 Morong – Kaminski – Wilson (55:16)

3:2 M. Johansson – A. Johansson (56:34, 6/4)

4:2 Wielkiewicz – Neupauer (58:53)

5:2 Mroczkowski (60:00)

Podhale: Bizub– Tomasik, Załamaj, Neupauer, Wronka, Wielkiewicz – Mrugała, Kolusz, Szczechura, Boivin, Dupuy – Wajda, Wilson, Szczerba, Morong, Mroczkowski – Horzelski, Michalski, Worwa, Słowakiewicz, Kamiński.

Energa: M. Studziński– Zieliński, Henriksson, Fjodorovs, Arrak, Kogut – Svars, Gimiński, Baszyrow, Syty, Napiórkowski – A. Johansson, Jaworski, K. Kalinowski, M. Johansson, Persson – Schafer, Kurnicki, M. Kalinowski, Wasjonkin, Prokurat oraz Kwiatkowski