Pierwsza wygrana w Eurolidze koszykarek z Polkowic

radiowroclaw.pl 2 godzin temu
W drugiej kolejce fazy grupowej zespół KGHM-u BC pokonał pewnie na własnym parkiecie francuski Lille Metropole 90:63. Najwięcej punktów w zespole mistrzyń Polski - 22 - zdobyła Amerykanka Emma Cannon.

Początek meczu był wyrównany i żadnej z drużyn nie udało się zdominować rywalek. Tak było do stanu 8:8. Kolejne trzy minuty mistrzynie Polski przegrały 0:7 i zdenerwowany trener Karol Kowalewski poprosił o czas. Przerwa dała oczekiwany efekt, bo jego podopieczne nie pozwoliły rywalkom zdobyć choćby punktu przez pozostałe ponad trzy minuty tej części spotkania, a same dorzuciły pięć oczek. W drugiej kwarcie BC kontynuował twardą grę w defensywie i przyjezdne przez pięć minut zdołały zdobyć tylko trzy punkty. Z drugiej strony rozpędzone mistrzynie Polski regularnie znajdywały drogę do kosza i w połowie kwarty było już 28:18. W kolejnych minutach dominacja polkowiczanek nie była już tak kolosalna, ale i tak przed przerwą zdołały jeszcze powiększyć przewagę (44:30). Świetne zawody rozgrywała amerykańska środkowa Emma Cannon, która w połowie meczu miała na koncie 14 punktów i pięć zbiórek. Początek trzeciej kwarty to popis twardej defensywy w wykonaniu obu ekip. Przez pięć minut obie drużyny rzuciły tylko po sześć punktów i było 50:36. Wojnę na obronę wygrał BC, który w kolejnych minutach nie odpuszczał, grał przez cały czas agresywnie, nie pozwalał na rzuty z czystych pozycji i do końca kwarty pozwolił rywalkom na dorzucenie tylko sześciu punktów. Z drugiej strony mistrzynie Polski wyprowadzały kontrataki, ale też trafiały z dystansu i odskoczyły na 62:42. W tym momencie losy spotkania były praktycznie rozstrzygnięte. BC już do końca kontrolował wydarzenia na boisku i pewnie zwyciężył 90:63. To pierwsza wygrana mistrzyń Polski w tym sezonie w...