Pierwsze tegoroczne puchary dla młodych kolarzy Ziemi Brzeskiej

W sobotę (21.01), w Kędzierzynie-Koźlu odbył XIX wyścig Cyclo-Cross „Górka”. W przełajowych zawodach pojechali zawodnicy i zawodniczki klubu kolarskiego Ziemia Brzeska.

Na trasie zawodów do pokonania było sporo zjazdów, podjazdów i zakrętów. Dodatkowym utrudnieniem była warstwa śniegu. To jednak nie przeszkodziło młodym kolarzom w osiągnięciu bardzo dobrych wyników.

Zofia Wojdyła w kategorii młodziczek zajęła 2 miejsce. W kategorii żakini na podium stanęła Wiktoria Madejska (2 miejsce) oraz Zuzia Wojdyła (3 miejsce), natomiast Hania Wojdyła dojechała do mety na 4 pozycji. Wśród chłopców w kat. żak równie świetnie spisał się Łukasz Tokarczyk zajmując 3 miejsce.

Najmłodsza z naszych zawodniczek, Helena Szetelnicka zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej i stanęła na najwyższym stopniu podium.