Pierwszy etap Tour de Pologne Women za nami. Stina Kagevi wygrywa czasówkę, Zuzanna Chylińska na piątym miejscu

2 dni temu

18-letnia Stina Kagevi wygrała jazdę indywidualną na czas otwierającą 2. edycję Tour de Pologne Women w Lublinie. Podium uzupełniły Wilma Aintila oraz Christina Lorenzen. Piąte miejsce zajęła najlepsza z Polek – Zuzanna Chylińska.

18-letnia Szwedka najlepsza w Lublinie

Piątkowa rywalizacja w indywidualnej jeździe na czas w samym centrum Lublina zainaugurowała 2. edycję Tour de Pologne Women – wyścigu rangi Międzynarodowej Unii Kolarskiej dla zawodniczek elity. Zmagania zostały reaktywowane po 8 latach i zgromadziły na starcie 16 ekip, w tym trzy polskie drużyny.

Faworytek do zajęcia wysokich pozycji było wiele, ale krótka, 4,5-kilometrowa trasa wiodąca ulicami Lublina sprzyjała niespodziankom. Sprawiła ją Stina Kagevi z kontynentalnej drużyny Team Coop – Repsol, która przejechała dynamiczny odcinek w czasie 5 minut i 41 sekund.

Po przejeździe niespełna 100 zawodniczek stało się jasne, iż to Szwedka wykręciła najlepszy wynik i odniosła tym samym swoje pierwsze zwycięstwo na tym poziomie. Dzięki zwycięstwu Szwedka została pierwszą liderką klasyfikacji generalnej ORLEN i na podium założyła charakterystyczną żółtą koszulkę.

Jazdę na czas w Lublinie zdominowały kolarki z państw nordyckich – na podium stanęły również Finka Wilma Aintila z Lotto Dstny Ladies oraz Dunka Christina Bragh Lorenzen, które straciły do triumfatorki zaledwie 1 i 2 sekundy.

Na 5. miejscu, ze stratą 3 sekund do Stiny Kagevi, uplasowała się najlepsza z Polek – Zuzanna Chylińska z TKK Pacific Nestle Fitness – która przed tygodniem wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski w kategorii U23.

Z dobrej strony w etapie otwierającym Tour de Pologne Women zaprezentowały się także kolarki MAT ATOM Deweloper Wrocław – Katarzyna Wilkos, Olga Wankiewicz i Malwina Mul – które zajęły miejsca 8-10