Pierwszy krok w stronę Ekstraklasy. Dobry start futsalowego Ruchu

Futsal pod szyldem „eRki” istnieje w Chorzowie od stycznia br. Pierwsze miesiące nie były łatwe. Spadkobierca tradycji Cleareksu Chorzów spadł z FOGO Futsal Ekstraklasy. Udało się jednak zatrzymać większość zawodników i dokonać ciekawych wzmocnień. Dlatego piłkarze, trener i działacze Ruchu mówią głośno o celu na sezon 2024/25: szybki powrót do elity.

Na inaugurację rozgrywek w grupie południowej I ligi Ruch podejmował AZS UEK Kraków. Jako pierwsi z bramki cieszyli się goście. W 5. minucie Maksyma Kisielowa pokonał Bartłomiej Polak. Po nerwowym początku „Niebiescy” wzięli się do roboty.

Wyrównanie padło w 12. minucie. Z rzutu wolnego zagrał Krzysztof Salisz, a do siatki z ostrego kąta trafił Daniel Wojtyna. To jeden z trzech nowych zawodników w zespole (obok Daniela Jagodzińskiego i Piotra Szemiota), choć akurat kibicom z Chorzowa jest doskonale znany. Przed laty występował w Cleareksie.

Później dwa gole strzelił kapitan zespołu Mariusz Seget, a jeszcze przed przerwą na 4:1 podwyższył Wojtyna, kapitalnym wolejem. Znów zagrywał Salisz, który w całym spotkaniu zanotował aż cztery asysty. Zobacz to uderzenie!

W drugiej części na listę strzelców najpierw wpisali się goście (Jakub Ptak), ale ostatnie słowo należało do chorzowian. Michał Tkacz ustalił wynik na 5:2.

Nie był to łatwy mecz. Wiedzieliśmy, iż każdy zespół będzie się na nas nastawiał na 200 procent. Tak też było – przyznał trener Ruchu Roman Wachuła, cytowany przez media klubowe. – Największym plusem są po tym meczu stałe fragmenty gry. Zdobyliśmy po nich sporo bramek. Kto nie przykłada do nich wagi, ten się myli. W futsalu to 33 procent sukcesu – dodał.

W następnej kolejce „Niebiescy” ponownie zagrają w hali MORiS. 6 października o godz. 17.00 zmierzą się z Górnikiem Polkowice. Ekipa z Dolnego Śląska na inaugurację pokonała innego spadkowicza z Ekstraklasy Sośnicę Gliwice 5:4.

1. kolejka I ligi futsalu (grupa południowa)
Ruch Chorzów Futsal – AZS UEK Kraków 5:2 (4:1)