Pierwszy mecz fazy play-off dla paryżan

sprwislaplock.pl 4 tygodni temu

W czwartkowy wieczór ORLEN Wisła Płock stanęła do pierwszego pojedynku w ramach play-offów w EHF Champions League. Płocczanie ulegli lepiej dysponowanym paryżanom, którzy wygrali 30:26.

I połowa

Wynik rywalizacji pierwszego meczu fazy play-off trafieniem z linii 7. metra otworzył Tin Lucin, a po niecelnym rzucie Elohima Prandiego bramkę dołożył także Gergo Fazekas. Następnie padł gol autorstwa Mathieu Grebille, karę dwóch minut otrzymał Abel Serdio, a rzut karny wykorzystał Kamil Syprzak. Chwilę później wykluczony z gry został Luka Karabatić, a z linii 7. metra Jannicka Greena pokonał Tin Lucin. W kolejnej akcji na listę strzelców wpisał się Elohim Prandi, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Niko Mindegia. W 9. minucie gola zdobywał Robin Tonnesen, po czym piłkę w bramce rywali umieścił Przemysław Krajewski.

Następnie celny rzut dwa razy z rzędu oddawał z koła Kamil Syprzak, po czym dla płocczan punktował Gergo Fazekas. Chwilę później Marcela Jastrzębskiego pokonał Elohim Prandi, natomiast w szeregach Nafciarzy trafienie dołożył Abel Serdio. W kolejnej akcji bramkę zdobywał David Balguer, a niedługo po tym chybił z rzutu karnego. W 19. minucie rywalizacji z linii 7. metra do wyrównania doprowadził Tin Lucin, po czym dla paryżan gola dopisał Luc Steins.

Chwilę później na ławkę kar odesłany został Leon Susnja, a do płockiej bramki trafił Robin Tonnesen. Następnie wykluczony z gry został Nikola Karabatić, po czym na listę strzelców ze skrzydła wpisał się Gonzalo Perez. W kolejnej akcji punktowała drużyna z Paryża, a o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu wywalczony przez gospodarzy rzut karny wykorzystał Przemysław Krajewski. W 27. minucie spotkania goście odnotowali stratę, co skrzętnie wykorzystał Dawid Dawydzik doprowadzając do remisu. niedługo po tym ze skrzydła punktował Mathieu Grebille, karę dwóch minut otrzymał Robin Tonnesen, a z 7. metra bramkę zdobywał Przemysław Krajewski. Na 15 sekund przed końcem pierwszej części meczu przerwę wziął trener Paris Saint-Germain HB – Raul González Gutiérrez. Po wznowieniu wynik pierwszej połowy golem zamknęli goście, którzy dzięki temu do szatni zeszli z jednobramkową zaliczką – 13:12.

II połowa

Drugą połowę po obronie Marcela Jastrzębskiego bramką rozpoczął Dmitrii Zhitnikov, po czym gola dla paryżan dopisał Elohim Prandi. Następnie z koła punktował Abel Serdio, na co drugim trafieniem z rzędu odpowiedział Elohim Prandi. W kolejnej akcji interwencję zanotował Andreas Palicka, dzięki czemu dystans do dwóch punktów w stosunku do gospodarzy powiększył David Balaguer. Chwilę później po nieudanej akcji płocczan podyktowany rzut karny wykorzystał Kamil Syprzak. Widząc co się dzieje na boisku o czas poprosił trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie niemoc strzelecką Nafciarzy przełamał z linii 7. metra Przemysław Krajewski.

Następnie padł gol autorstwa Luca Steinsa, a na ławkę kar odesłany został Abel Serdio. Chwilę później po niecelnym rzucie Tina Lucina, dystans do płocczan powiększył David Balaguer. W kolejnej akcji celny rzut oddawał Gergo Fazekas, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Robin Tonnesen. W 43. minucie meczu do niestrzeżonej bramki trafiał David Balaguer, po czym na listę strzelców z koła wpisał się Abel Serdio. niedługo po tym z tej samej pozycji gola dopisał Kamil Syprzak, natomiast w szeregach Niebiesko-biało-niebieskich punktował Michał Daszek. Następnie Marcela Jastrzębskiego pokonał Elohim Prandi, a z gry wykluczony został Nikola Karabatić. Dzięki obronie Mirko Alilovicia dystans do gości pomniejszył ze skrzydła Lovro Mihić. Chwilę później paryżanie jedynie chybili, a bramkę zdobywał Miha Zarabec. W kolejnej akcji sędziowie wskazali na 7. metr, skąd płockiego bramkarza pokonał Kamil Syprzak.

W 51. minucie trafienie dla gospodarzy dołożył Miha Zarabec, po czym podyktowany rzut karny ponownie wykorzystał Kamil Syprzak. niedługo po tym ze skrzydła nie mylił się Michał Daszek, z kolei w szeregach paryżan punktował Elohim Prandi. Następnie celny rzut oddał Miha Zarabec, a o czas poprosił szkoleniowiec Paris Saint-Germain HB – Raúl González Gutiérrez. Po wznowieniu szyki obronne płocczan przełamywali kolejno Rubén Marchan oraz Leo Plantin. Na niecałe 3 minuty przed końcem przerwę wziął trener ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Lovro Mihić, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Kamil Syprzak. Następnie drugi raz z rzędu bramkę zdobywał Lovro Mihić, a dzięki obronie Mirko Alilovicia dystans do rywali zmniejszył Miha Zarabec. W 59. minucie o czas poprosił trener paryżan – Raúl González Gutiérrez. Po wznowieniu na ławkę kar odesłany został Abel Serdio, a wynik spotkania golem zamknął Elohim Prandi. Po 60 minutach rywalizacji na tablicy widniał rezultat – 30:26 z korzyścią dla Paris Saint-Germain HB.

ORLEN Wisła Płock (12:13) 26:30 Paris Saint-Germain HB

ORLEN Wisła Płock: Jastrzębski, Alilović – Daszek 2, Zarabec 4, Lucin 3, Piroch, Serdio 3, Susnja, Fazekas 3, Krajewski 4, Perez 1, Terzic, Dawydzik 1, Mihić 3, Mindegia 1, Zhitnikov 1.

Paris Saint Germain HB: Palicka, Green – Prandi 8, Syprzak 8. Balaguer 5, Tonnesen 3, Grebille 3, Steins 2, Marchan 1, Karabatić, Karabatić, Plantin.