Piłka nożna 3. liga Efektowne przywitanie z kibicami!

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Dopiero w 6. kolejce – z racji przedłużającej się modernizacji stadionu miejskiego – piłkarze Podhala Nowy Targ pełnili honory gospodarza w rozgrywkach Betclic grupy IV 3. ligi. Inauguracja przed własną publicznością nowotarżanom bardzo się udała!

Podopieczni Tomasza Kuźmy pokonali bowiem 4:1 drużynę KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski, która do Nowego Targu przyjechała z mianem niepokonanych w pierwszych 5. spotkaniach (bilans: 4 wygrane, 1 remis)

Wynik doskonale oddaje przebieg tego spotkania, w którym to Podhale było stroną dyktującą warunki od pierwszej do ostatniej minuty gry.

Pierwsze tego efekty przyszły w 27. minucie kiedy po zagraniu Salaka, Giel wykazał się sprytem na 5. metrze przed bramką rywala i lekko trącona przez niego piłka wtoczyła się do bramki tuż przy prawy słupku. Co prawda w 36. minucie wyrównał – po rzucie rożnym – Jarzynka, ale riposta gospodarzy była błyskawiczna. Kolejna oskrzydlająca akcja nowotarżan i tym razem zagranie Seweryna, otwarło drogę do bramki Hamedowi, który ubiegł obrońców KSZO.

Po przerwie gole zdobywali już tylko nowotarżanie. W 51. minucie dublet ustrzelił Hamed. Egipcjanin musiał już tylko dopełnić formalności po rzucie rożnym i zgraniu piłki na piąty metr przez Mirosznika. Wygraną Podhala przypieczętował w 82. minucie rezerwowy Kurzeja, który już w pierwszym swoim kontakcie z piłką – po kontrataku – wygrał biegowy pojedynek z jednym z graczy KSZO, po czym oddał precyzyjny strzał w dalszy róg bramki.

NKP Podhale Nowy Targ – KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 4:1 (2:1)

1:0 Giel 27, 1:1 Jarzynka 36, 2:1 Hamed 38, 3:1 Hamed 51, 4:1 Kurzeja 82

Podhale: Styrczula – Michota, Mirosznik, Salak – Rubiś (88 Ustupski), Nowak (62 Kaio), Vaclavik, Seweryn (80 Marcinho) – Hamed (62 Niedziałkowski), Giel (80 Kurzeja), Purcha

KSZO: M. Kot – Lis, Jarzynka, Domagała, Łazarz (63 Kafel) – Sz. Kot (84 Wójtowicz), Orlik (63 Morys), Nowak, Zimnicki – Mazurek (63 Kołoczek), Pisarek.

Sędziował Mateusz Mastaj. Żółte kartki: Nowak, Niedziałkowski, Kaio – Jarzynka.