Piłka nożna 3. liga. Porażka ze Starem. Kontrowersja w końcówce.

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

W. 5 kolejce spotkań rozgrywek Betclick 3. ligi grupy IV piłkarze Podhala Nowy Targ na boisku w Ożarowie przegrali 0:1 spotkanie ze Starem Starachowice.

Do przerwy bez bramek, co dobrze oddawało przebieg tego co działo się na boisku w tej części gry. Tak naprawdę poza sytuacją z 9. minuty, kiedy spore problemy bramkarzowi gospodarzy sprawił uderzeniem zza pola karnego Piotr Giel, oba zespoły nie stworzyły sobie w tej odsłonie klarownej sytuacji do otwarcia wyniku. Gra na ogół toczyła się w środkowej strefie boiska, a z obu stron mnożyły się niecelne podania.

Obraz gry kilka zmienił się po zmianie stron. Na pierwszą groźną sytuację czekaliśmy do 64. minuty, kiedy efektownym „wolejem” Macieja Styrczulę próbował zaskoczyć były gracz Podhala Adrian Szynka. Od 78. minuty nowotarżanom przyszło grać w liczebnym osłabieniu, po tym jak czerwoną kartkę, w konsekwencji dwóch żółtych, zobaczył Mostafa Hamed, który na boisku pojawił się w… 55 minucie. Mimo osłabienia Podhale w 80. minucie stworzyło sobie wyśmienitą okazję do tego by wyjść na prowadzenie. Z 11. metra uderzał Bartłomiej Purcha, ale piłka, ocierając się jeszcze o jednego z graczy Staru minęła poprzeczkę. To błyskawicznie się zemściło. W 81. minucie Adrian Kozarzewski dopuścił się faulu we własnym polu karnym i arbiter wskazał na „jedenastkę”, którą na gola zamienił Szynka. W doliczonym czasie gry wydaje się iż to Podhalu należał się rzut karny po tym jak w „szesnastce” Staru – po kontakcie z rywalem – padł Marcin Michota. Arbiter był jednak innego zdania, nakazł grę z rzutu rożnego, a chwilę potem zakończył mecz.

SKS Star Starachowice – Podhale Nowy Targ 1:0 (0:0)

1:0 Szynka 83 z karnego

Star: Miązek – Puton, Kawecki (85. Ambrozik), Boniecki, Jagieło, S. Duda (85. Wcisło), Szynka, Maszka (62. Lipka), Stefański, Kasperowicz, Stanisławski (74. Sliwiński)

Podhale: Styrczula – Kozarzewski, Mirosznik, Michota – Rubiś, Kaio (55. Nowak), Vaclavik, Seweryn (65 Marcio) – Purcha (81. P. Duda), Giel (65 Kurzeja), Niedziałkowski (55. Hamed)

Żółte kartki: Stefański, S. Duda, Lipka – Mirosznik, Kaio, Rubiś, Hamed, Kozarzewski.

Czerwona: Hamed (78, za drugą żółtą)