Piłka nożna 3. liga. Z tarczą ze Świdnika!

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Piłkarze Podhala Nowy Targ potwierdzili dobrą dyspozycję w jakiej znajdują się od początku sezonu w rozgrywkach 3 ligi. W meczu 7. kolejki zespół Tomasza Kuźmy odniósł 4 zwycięstwo, ogrywając 1:0 w Świdniku Avię.

Akcja, która jak się okazało rozstrzygnęła losy tego spotkania miała miejsce już w 6. minucie. Bartłomiej Purcha z bocznego sektora boiska posłał podanie w pole karne Avii, a tam Piotr Giel uprzedził obrońców gospodarzy i głową trafił do bramki.

Więcej goli – mimo sporej ilości okazji z obu stron – już w tym meczu nie padło. Optycznie przeważała – szczególnie w drugiej połowie Avia – ale mądra i umiejętna gra nowotarżan w destrukcji przyniosła zamierzony efekt.

Avia Świdnik – NKP Podhale 0:1 (0:1)

0:1 Giel 6,

Avia: Murawski – Rozmus (60 Letkiewicz), Dobrzyński (83 Wróblewski), Kalinowski (71 Tkaczyk), Remeniuk, Małecki (60 Maj), Szczygieł (71 Galara), Uliczny, Machała, Paluchowski, Popiołek

Podhale: Styrczula – Michota, Mirosznik, Salak – Rubiś (75 Kurzeja), Nowak, Vaclavik, Seweryn (82 Kozarzewski) – Hamed (75 Duda), Giel (75 Niedziałkowski), Purcha (75 Marcinho)

Sędziował: Kamil Chmielewski

Żółte kartki: Dobrzyński, Letkiewicz.