Piłka nożna 4. liga. Emocje – te sportowe i niesportowe – w Białce Tatrzańskiej

podhaleregion.pl 2 tygodni temu

Działo się w meczu 30. kolejki spotkań 4 ligi w którym Watra Białka Tatrzańska gościła na swoim stadionie rezerwy Bruk Betu Nieciecza. Wygrali przyjezdni (4:2), a oba zespoły mecz kończyły w liczebnym osłabieniu. Była to konsekwencja przepychanek do jakich doszło między zawodnikami obu drużyn w 60. minucie spotkania.

Po 35. minutach gości prowadzili 2:0, ale jeszcze przerwą Watra złapała kontakt za sprawą uderzenia Płonki. Początek drugiej połowy znów zaczął się po myśli gości, których prowadzenie podwyższył Pikul. Watra gwałtownie jednak odpowiedziała trafieniem Luci. Chwilę po tej akcji doszło do spięcia między zawodnikami obu drużyn, a najbardziej krewcy Ł. Młynarski i Pikul obejrzeli czerwone kartki. W 68. minucie goście przypieczętowali zwycięstwo golem Różyckiego. W końcówce jeszcze czerwoną kartkę (w konsekwencji drugiej żółtek) obejrzał, siedzący na ławce rezerwowych prezes Watry Andrzej Rabiański.

Watra Białka Tatrzańska – Bruk Bet Nieciecza 2:4 (1:2)

0:1 Morąg 26, 0:2 Morąg 35, 1:2 Płonka 40, 1:3 Pikul 55, 2:3 Luca 59, 2:4 Różycki 68.

Watra: Kobal – Gruszecki, Sławecki, Luca, M. Młynarski (46 Kobylarczyk), Płonka (87 Zębala), Lutsenko (46 Ł. Młynarski), Drobnak, Masłowski, Dudek, Ustupski (87 Bigos)

Nieciecza: Molaga – Piątek, Krasiński, Bohonko, Morąg, Wrzosek, Pikul, Wanicki (52 Nita), Surowiec, Zakareya (87 Leżoń), Różycki (82 Janczy)

Sędziował: Aleksander Najman z Krakowa.

Żółte kartki: M. Młynarski, Luca, Lutsenko, Sławecki, Rabiański (na ławce rezerwowych) – Morąg.

Czerwone: Ł. Młynarski (60 niesportowe zachowanie), Rabiański (88, na ławce rezerwowych za dwie żółte) – Pikul (60 niesportowe zachowanie)