Piłka nożna 5. liga! Druga połowa zadecydowała

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

Pierwsze zwycięstwo w okresie 2024/2025 w rozgrywkach 5. ligi odnieśli piłkarze LKS Szaflary, którzy na własnym boisku pokonali 4:2 drużynę z Nowego Wiśnicza.

Mecz dla gospodarzy zaczął się rewelacyjnie, bo już po niespełna 30. minutach prowadzili 2:0. Najpierw w 12. minucie po rożnym Wojtanka, Furczoń trafił w dalszy róg bramki gości, a w 27. minucie Furoczń uruchomił podaniem Bryjaka, który wygrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem rywali. Przyjezdni nie dali jednak za wygraną i jeszcze przed przerwą odrobili straty. Na listę strzelców wpisał się dwukrotnie Gorczyka, który korzystając ze swoich warunków fizycznych – w 35 i 42. minucie – pokonał Zhuka strzałami z głowy. W międzyczasie w poprzeczkę bramki Szreniawy trafił Rusnaczyk.

Po zmianie stron gole zdobywali już tylko gospodarze, konkretnie Wojtanek. W 49. minucie na 3:2 trafił po wymianie podań z Furczoniem, a w 59. minucie „zamknął” akcję i dośrodkowanie wzdłuż linii bramkowej Rusnaczyka.

W końcówce mecz się zaostrzył. Posypały się kartki. Od 85. minuty szaflarzanie grali w liczebnym osłabieniu po tym jak z boiska wyleciał Furczoń. Na szczęście nie miało to już znaczenia dla wyniku tego sptokania.

LKS Szaflary – Szreniawa Nowa Wiśnicz 4:2 (2:2)

1:0 Furczoń 12, 2:0 Bryjak 27, 2:1 Gorczyka 35, 2:2 Gorczyka 42, 3:2 Wojtanek 49, 4:2 Wojtanek 59

Szaflary: Zhuk – Bryjak, Łojas (82. Kasperek), Rusnaczyk, Wójciak, Furczoń, Florek, Wojtanek (84. Kacica), Hreśka (74 Skubisz), Kantor, Stanczak (68. Karpiel)