Piłka nożna 6. liga. Beniaminkowie bez respektu

podhaleregion.pl 1 miesiąc temu

W rozgrywkach ligi okręgowej nie przestają zadziwiać beniaminkowie. Orawa Jabłonka wygrała wyjazdowe spotkanie z Ujanowicach, z kolei Akademia Piłkarska Wisły Czarny Dunajec pokonała w Waksmundzie Huragan.

Wisła wygraną w Waksmundzie zapewniła sobie w pierwszych 10. minutach drugiej połowy. Do przerwy bowiem to Huragan prowadził, po tym jak w 12. minucie, po dograniu Kowalczyka, na listę strzelców wpisał się Hagowski. Goście wyrównali zaraz po zmianie stron, w dosyć kuriozalnych okolicznościach. Kamiński z okolic środka boiska kopnął piłkę w kierunku bramki Huraganu, bramkarz gospodarzy krzyknął „moja” po czym się poślizgnął, wywrócił i futbolówka wpadła do bramki. 5. minut potem po rzucie rożnym precyzyjną „główką” z 7. metra popisał się Miętus. W kolejnych fragmentach okazji bramkowych było sporo. Szczególnie Huragan stworzył sobie kilka doskonałych okazji do tego by przynajmniej ten mecz zremisować, ale świetne zawody w bramce Wisły rozgrywał Kucharski.

Sporego kalibru niespodziankę sprawiły Wierchy Rabka, które jako pierwsze w okresie „urwały” punkt liderowi z Mszany Dolnej i to na jego terenie. Mecz zakończył się bowiem remisem 3:3.

Za niespodziankę uznać należy także wynik w Lipnicy Wielkiej, gdzie obchodzący 20 lecie istnienia gospodarze, którzy przed tą kolejką szczycili się kompletem punktów, przegrali i to aż 0:5 z Orkanem Raba Wyżna, który z kolei w pierwszych meczach nie zachwycał.

Komplet punktów zainkasowały też w tej kolejce zespołu Zawratu Bukowina Tatrzańska po wygranej 2:1 nad Wiatrem Ludźmierz i Lubania Tylmanowa, którzy 4:1 wygrali z Orkanem Szczyrzyc.

Huragan Waksmund – AP Wisła Czarny Dunajec 1:2 (1:0)

1:0 Hagowski 12, 1:1 A. Kamiński 47, 1:2 Miętus 52.

Huragan: G. Antolak – Kowalczyk (70 Pragnący), Mucha, Jurzec (62 Nogueira), Stawicki, R. Antolak, Kawula, Chmielak (53 Otręba), Mroszczak, Chowaniec (70 Mlak), Hagowski

Wisła: Kucharski – Diaz Jarmillo, A. Kamiński, Ksawery Kamiński, M. Madziar (72 Haberny), Majerczyk (77 Kamil Kamiński), Ptak (90 Bryniarski), Zatłoka, Szwajnos (77 W. Madziar), Miętus (90 Kęsek), Kozak

Babia Góra Lipnica Wielka – Orkan Raba Wyżna 0:5 (0:3)

0:1 Wojtasiak 30, 0:2 Skawski 39, 0:3 T. Pątko 43, 0:4 T. Pątko 57, 0:5 Wojtasiak 64

Babia Góra: Kobroń – Śliwiński, Urban, Paczebut, Jagielski, Lach, Rudyk, W. Szczerba, Ł. Stopiak, Łątka, Janczyk

Orkan: Sarniak – Pałasz, Leśniak, Sawina, Trybuła, J. Pątko, Skawski, Koza, Wojtasiak, Worwa, T. Pątko

AKS Ujanowice – Orawa Jabłonka 1:3 (0:2)

0:1 Gjądła 30, 0:2 D. Bełciak 38, 0:3 I. Zahora 64, 1:3 Pasionek 86

Ujanowice: M. Gwiżdż – Kmiecik (79 Przystał), Grzegorzek (70 Pasionek), R. Gwiżdż, Filipek, J. Stach (60 Krzyżak), Gołąb (79 Orzeł), Janczyk, Śmiałek, Ł. Bukowiec, Liptak (70 Gawron)

Orawa: Krzysiak – Szymusiak, Skoczyk, M. Bełciak, Brząkała, Gjądła, D. Bełciak, Smutek, I. Zahora, K. Zahora, Proszek

Zawrat Bukowina Tatrzańska – Wiatr Ludźmierz 2:1 (1:1)

1:0 Chrobak 30, 1:1 Siaśkiewicz 41, 2:1 Chrobak 50

Zawrat: Buroń – Kuchta, Floryn, Janczy, Czernik (70 G. Grela), Leniewicz, Buńda (46 Galica), Chrobak, Karpiel, K. Chowaniec (60 Kassowski), M. Grela (70 Papież)

Wiatr: Ciszek – Marszalik (70 Dul), Obrochta, Zubek, Ł. Hrapkowicz, Siuta, Siaśkiewicz, Zwierz (85 Adamczyk), Słowakiewicz, Jankowski, Dutkiewicz (46 Kupka)

Lubań Tylmanowa – Orkan Szczyrzyc 4:1 (1:0)

1:0 S. Gołdyn 14, 2:0 Adamczyk 48, 3:0 J. Lizoń 53, 3:1 Boczoń 65, 4:1 Adamczyk 90+5

Lubań: H. Gołdyn – K. Lizoń, J. Lizoń, Hebda (46 Kuziel), Michałczak, Świtecki (80 Jagieła), Ligas, Ziemianek, Wojtas (46 Adamczyk), S. Gołdyn (80 Grzywnowicz), Kurnyta (75 Zep)

Orkan: Piwowarczyk – Kapera (82 Opach), Buczek, K. Mus, Król, J. Gargas (82 A. Gargas), M. Tabor (70 Pazdan), Boczoń, G. Mus (64 K. Tabor), Kurek, Mrożek (90+2 Świerczek)

Turbacz Mszana Dolna – Wierchy Rabka 3:3 (2:2)