Piłka nożna 6. liga. Inauguracyjne zwycięstwa Orawa i Huraganu

podhaleregion.pl 2 miesięcy temu

Ruszył nowy sezon w lidze okręgowej. W sobotnich meczach z wygranych cieszył się beniaminek z Jabłonki i jeden z faworytów do awansu Huragan.

Orawa na własnym boisku już pod wodza Konrada Trypuły pokonała 3:2 Wiatr Ludźmierz, gdzie na ławkę trenerską powrócił Wojciech Siuta. W dużym stopniu o wygranej gospodarzy zadecydowało początek meczu, bowiem już po nieco kwadransie gry, Orawa prowadziła 2:0. Najpierw efektownie z dystansu przymierzył I. Zahora, a potem Basisty głową skierował piłkę do bramki po dograniu od S. Fedora. Na odpowiedź Wiatru czekaliśmy do 70. minuty. Na bramką Orawy uderzył Zwierz i po rykoszecie Majkut skapitulował. W 90. minucie orawianie odzyskali jednak dwubramkową przewagę, za sprawą strzału Styruły. Co prawda w 6. minucie doliczonego czasu gry na 2:3 trafił z karnego Siaśkiewicz, ale po chwili arbiter już zakończył spotkanie.

Orawa Jabłonka – Wiatr Ludźmierz 3:2 (2:0)

1:0 I. Zahora 12, 2:0 Basisty 17, 2:1 Zwierz 70, 3:1 Styruła 90, 3:2 Siaśkiewicz 90+6 z karnego

Orawa: Majkut – Skoczyk, Dworszczak, Basisty, Brząkała (46 Proszek), Męderak (74 Oskwarek), Smutek, S. Fedor, Styruła, I. Zahora, K. Zahora (68 Suwada)

Wiatr: Ciszek – Handzel, Zubek, Jankowski, Siuta, Zwierz, Siaśkiewicz, Podczerwiński (65 Kupka), Luberda (80 Kuchta), Dutkiewicz, Obrochta

To było zacięte spotkanie, w którym scenariusz zmieniał się dynamicznie. Lepiej zaczęli gospodarze, których w 21. minucie na prowadzenie wyprowadził Król. Błyskawicznie odpowiedział Kawula, popisując się efektownym lobem niemal z połowy boiska. W 30. minucie to Huragan wyszedł na prowadzenie. Po asyście Antolaka, na listę strzelców wpisał się Chowaniec. Jeszcze przed przerwą wyrównał Kapera, po dograniu z wolnego. W 2 połowie bohaterem Huraganu był Hagowski to jego dwa gole – przedzielone trafieniem dla gospodarzy Buczka – dały drużynie z Waksmunda wygraną

Orkan Szczyrzyc – Huragan Waksmund 3:4 (2:2)

1:0 Król 21:1 Kawula 22, 1:2 Chowaniec 30, 2:2 Kapera 42, 2:3 Hagowski 65, 3:3 Buczek 69

3:4 Hagowski 71

Orkan: Piwowarczyk – Kapera, A. Gargas (81 Puto), Buczek, K. Mus, Limanówka (65 Pazdan), Mrożek, Król, J. Gargas (84 Tabor), Boczoń, G. Mus

Huragan: Dzioboń – Mlak, Mucha, Jurzec, Pragnący (54 Krugiołka), Mroszczak (84 Talarek), Antolak, Kawula, Otręba, Chowaniec (33 Chmielak), Hagowski