Piłkarskie ligi 14 – 15 września i młodzież

3 godzin temu

W okręgówce Andoria Mircze niespodziewanie u siebie remisuje z Potokiem Sitno. Kryształ u siebie zalany przez Tanwię i z zerowym kontem jest czerwoną latarnią. W klasie A Unia Hrubieszów wreszcie zdobywa punkt, co daje jej przedostatnie miejsce w tabeli. Huragan Gmina Hrubieszów zmiótł uznaną w historii Spartę Wożuczyn. W klasie B czwarty mecz i czwarte zwycięstwo Płomienia Spartan Nieledew. Trzy drużyny z kompletem punktów są na czele tabeli.

GRAMY DO KOŃCA!

GKS Andoria Mircze – GKS Potok Sitno 3:3 (2:1)

Potok: Roczniak – Kłapouchy (56’ Szura), Drozdowski, Luterek, Solodenko (75’ K.Pyś) – Miedzwiedź(65’ K.Suszek), Wajdyk, Malec, Bondyra – Sadowski (75’ D.Pyś), Gałka.

Bardzo dobre spotkanie w wykonaniu naszego zespołu, chociaż w naszych akcjach często brakowało kropki nad i w postaci wykończenia sytuacji. Nasi zawodnicy nie poddali się i mimo przegrywania do 90 minuty dwoma bramkami, zdołali wywieść z trudnego terenu cenny punkt.

Brawo dla całego zespołu!

Tak grający Potok chcemy zobaczyć w najbliższą sobotę, kiedy to na własnym terenie mierzyć będziemy się z drużyną Gromu Różaniec. Początek spotkania o godzinie 16:00. Zapraszamy serdecznie!

Ze strony Kryształu Werbkowice:

VII KOLEJKA – ZAMOJSKIEJ KLASY OKRĘGOWEJ

Kryształ Werbkowice – Tanew Majdan Stary : [0:5]

Bramki: Kubik x4, Kusiak A. x4, Blicharz, Maciocha, Dziurdza

Kryształ: Stachyra – Łukaszczyk (51′ Żmudzki), Zaklekta, Starushkevych, Sanek, Sokołowski, Kucharczuk, Michalak, Sola, Jarosz, Maszewski

Tanew: Kniaź – Maciocha, Blicharz, Rymarz, Papierz, Kowal, Kubik, Legieć, Dziurdza, Kusiak Ł., Kusiak A.

Żółte kartki: Sanek, Stachyra

Arbiter główny: Robert Chmura

Widzów : 150

Czytaj: Ksiądz Tomasz Szady i Katarzyna Falkowicz na podium. Drużyna Michała Kitlińskiego najlepsza w Polsce!

Ze strony Unii Hrubieszów:

W meczu V kolejki Zamojskiej Klasy „A” w spotkaniu rozegranym na stadionie w Tereszpolu zremisowaliśmy 3:3 z Gminnym Klubem Sportowym Orzeł Tereszpol.

Spotkanie w Tereszpolu lepiej zaczęło się dla Unii Hrubieszów. Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego przeważali w środkowej strefie boiska i w 25 minucie udokumentowali swoją przewagę bramką autorstwa Piotra Kiełbasy. W końcówce pierwszej połowy wydarzyło się najgorsze, co mogło przytrafić się zespołowi Unii Hrubieszów i w przeciągu kilku minut straciliśmy dwie bramki do szatni.

W drugiej połowie meczu Unia Hrubieszów chciała jak najszybciej doprowadzić do remisu. Cel ten udało się osiągnąć w 52 minucie spotkania, kiedy to po dośrodkowaniu piłki przez Piotra Kiełbasę, futbolówkę do bramki skierować uderzeniem głową zdołał Tomasz Pochylczuk. Niestety, podopieczni trenera Piotra Stadnickiego nie cieszyli się długo z remisu, bowiem już w 55 minucie ponownie na prowadzeniu byli gospodarze.

Unia Hrubieszów ponownie goniła wynik i zdołała doprowadzić do remisu – w 75 minucie, po uderzeniu z dystansu, na listę strzelców wpisał się Kacper Karwan. W końcówce meczu Unia miała jeszcze kilka okazji na strzelenie zwycięskiego gola. Niestety, w szeregach drużyny z Hrubieszowa szwankowała skuteczność i spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Orzeł Tereszpol – Unia Hrubieszów 3:3 (2:1)

Skład Unii Hrubieszów: Sawicki, Roczon, Wanarski, Karwan, Lackowski (70′ Grzeszczyk), Cebula, Kiełbasa, Dąbrowski, Nowosad, F. Turzyński, Pochylczuk.

Bramki: Orzeł 41′, 45′, 55′ – Kiełbasa 25′, Pochylczuk 52′, Karwan 75′.

Żółte kartki: – Cebula x2.

Czerwona kartka: Cebula (za dwie żółte).

– D. Gilarski (80″)

Kolejny mecz KS Włókniarz FrampolHuragan Gmina Hrubieszów, 22.09.2024 r., godz. 16:00, stadion we Frampolu.

Ze strony Płomienia Spartan Nieledew:

Koniec meczu GKS Tarnawatka – GKS Płomień Spartan Nieledew 0-2. Kolejne 3 pkt. jadą do Nieledwi.

Cieszy nie tylko wynik, ale przede wszystkim gra. Dominowaliśmy od początku do końca meczu nad przeciwnikiem.

Przeczytaj: Tradycyjnie – hrubieszowscy modelarze na podium i w TV Lublin! [WIDEO]

Młodzież

Kryształ Werbkowice

POSTRZELALI – Okręgowa Liga Trampkarzy Starszych – III kolejka

Kryształ Werbkowice – Roztocze Szczebrzeszyn 9:4 (6:2)

Bramki: Przysiężniak x5, Sowierszenko x2 , Lewandowski, bramka samobójcza.

Kryształ: Zdunek – Prus, Lewandowski, Walat, Fedurek, Kot, Juszczuk, Oleszczuk, Nieczyporowski, Sowierszenko, Przysiężniak oraz Skierski, Chudoba, Zięba, Knap, Kulik, Trubaluk, Weremczuk, Duliban, Kaźmierczak.

Roztocze: Zych – Bednarz, Magdziarz, Bochniak, Stropek, Kuźma, Samulak, Wajler, Bździuch, Welcz, Łaszkiewicz.

V KOLEJKA – I LIGI WOJEWÓDZKIEJ

Start Krasnystaw – Kryształ Werbkowice : (0:0)

Start: Wójciuk – Dabrowski, Więczkowski, Bąk, Buk, Czochrowski, Bojarczuk, Korzeniowski, Pachuta, Ciechański, Wojciechowski. Kryształ: Sanek – Litwińczuk, Mochnaczewski, Bodejko, Suchodolski, Kaczoruk, Berdzik, Zdunek, Szpak, Góra, Domański, Arbiter główny: Krzysztof Rękas.

TRZY PUNKTY NA TRUDNYM TERENIE

Okręgowa Liga Młodzików Młodszych – III kolejka

Hetman II Zamość – Kryształ Werbkowice :(2:3)

5′ [1:0] Hetman

7′ [1:1] Woźniak Piotr

15′ [1:2] Woźniak Piotr

27′ [1:3] Woźniak Piotr

38′ [2:3] Hetman

50′ [2:4] Bramka samobójcza

52′ [2:5] Duda Aleksander

55′ [2:6] Woźniak Piotr

58′ [3:6] Hetman

60′ [3:7] Drożdzak Sebastian – rzut karny

68′ [4:7] Hetman

77′ [5:7] Hetman

Hetman: Run – Bober, Burda, Kamiński, Koczułap, Knysz, Kobryś, Kycko, Lipczyński

Kryształ: Smyk – Nowak, Powęska, Kowalczuk, Duda, Kropornicki, Kuś, Drożdzak. Woźniak oraz Wojturski, Kujawski, Romański, Daniuluk, Jarosz, Socha, Dyjak, Ferens, Procnal

Wypowiedź pomeczowa trenera Kryształu:

– Przy ciągle padającym deszczu obie ekipy stworzyły interesujące piłkarskie widowisko, które stało na wysokim poziomie. W początkowej fazie spotkania tracimy bramkę ale po chwili odpowiadamy hat-trickiem Piotrka Woźniaka. Ostatecznie na przerwę schodzimy z jednobramkową zaliczką.

W drugiej odsłonie meczu po dobrej grze w defensywie oraz zdominowaniu środka pola dokładamy kolejne trefienia. W końcowych minutach meczu gospodarze ambitnie rzucili się do odrabiana strat a swoją przewagę udokumentowali dwoma bramkami. Po drobnych korektach w ustawieniu dowozimy korzystny rezultat do końca i zmoknięci ale szczęśliwi wygrywamy zasłużenie dzisiejsze zawody, w których emocji z pewnością nie zabrakło. Dziękuję ekipie Hetmana za grę do ostatnich minut a rodzicom naszych chłopaków za tak liczne przybycie i wsparcie.

Unia Hrubieszów

Pierwsza wygrana Młodzika Młodszego w lidze wojewódzkiej. W meczu rozegranym na stadionie HOSiR, podopieczni trenera Szymona Wanarskiego pokonali 11:3 KS Świdniczanka Świdnik.

Wypowiedź trenera Szymona Wanarskiego:

– Wygrywamy mecz, ze Świdniczanką 11:3. Cieszy wysoka wygrana, która przyszła w trudnych warunkach atmosferycznych. Jestem zadowolony ze spotkania i chciałbym pogratulować całemu zespołowi oraz kibicom, którzy pomimo niesprzyjającej pogody dopingowali nasz zespół. Zawodnicy coraz lepiej odnajdują się na dużym boisku i mam nadzieję iż utrzymamy zwycięską passę. Dziękuję oraz gratuluję rywalowi za walkę i oddany charakter na boisku.

Unia Hrubieszów – Świdniczanka Świdnik 11:3 (3:0)

Skład Unii Hrubieszów: Orłowski, Szwiec, Płonkowski, Gałkowski, Kiełbasa, Kondratiuk, Dąbrowski, Birus, Michalak. Ponadto zagrali: Florek, Kamiński, Grabowski, Korecki, Więsyk.

Bramki dla Unii: Dąbrowski x3, Kiełbasa x2, Kondratiuk x2, Michalak, Korecki, Birus, Szwiec.

Ania Kiełbasa otrzymała powołanie na turniej wojewódzkich związków piłki nożnej w Uniejowie (woj. łódzkie) w kat. U13 (młodziczka).