Piłkarskie ligi 19-20 października i potyczki młodszych zespołów

W IV lidze pierwszy punkt zdobyty przez Kryształ w 12 kolejce i to w Sitnie. W Mirczu lider Grom Różaniec okazał się lepszy od Andorii. W klasie A wysoka wygrana Unii, a i Huragan wygrał. W najbliższą niedzielę derby Huragan – Unia. Oj będzie się działo… W klasie B Płomień Spartan Nieledew pauzował, ale utrzymał pozycję wicelidera.

Potok Sitno – Kryształ Werbkowice 0:0

Potok: Roczniak – Bondyra, Maksymowicz, Malec, Solodenko, Sadowski, Gałka, Miedźwiedź, Drozdowski, Suszek, Kalman

Kryształ: Stachyra – Duliban, Starushkevych, Sokołowski, Sanek, Kucharczuk, Michalak, Kardasz, Ślusarz, Maszewski, Zaklekta

Arbiter główny: Bartosz Barda

Twierdza Mircze zdobyta

Po prawie dwóch latach* musiał przyjść ten moment – Andoria uległa przeciwnikom na własnym terenie. Najpierw w 11 kolejce przegraliśmy z Olimpią Miączyn, a w ostatnią niedzielę lider z Różańca zgarnął całą pulę punktów.

Nie były to nasze słabe mecze, mieliśmy w obu spotkaniach sporo dobrych sytuacji strzeleckich, jednak to rywale zdobyli o jedną bramkę więcej.

Spodziewaliśmy się, iż klasa okręgowa przyniesie nam zacięte mecze i solidną rywalizację i tak też jest. Mamy swoje małe i większe sukcesy w tym sezonie, mamy również swoje małe i większe porażki.

Zielono-biali walczą do końca, razem z naszymi znakomitymi kibicami. Pozostały nam jeszcze w tym roku potyczki z bardzo mocnymi rywalami: Victoria Łukowa, Pogoń Łaszczówka i Graf Chodywańce. Bądźcie z nami!!

* poprzednia porażka Andorii w lidze w Mirczu: sezon 2022/2023, klasa A, 2 listopada 2022 r. – 1:2 z Metalowcem Goraj

Grali z Olimpią:

Filipczuk – Sitarz, Baran, Esposito – Barszczewski, Huryn, Kondrat, Hoshko, Szumlański- Turevych (38′ Wójcik), Mac

Grali z Gromem:

Filipczuk – Sitarz, Baran, Esposito – Barszczewski, Huryn, Kondrat (70′ Wójcik), Hoshko, Szumlański (78′ Łukaszczyk T.) – Matysiak, Mac (88′ Kusiak)

27 października, 12:00

W meczu X kolejki Zamojskiej Klasy „A” w spotkaniu rozegranym na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, podopieczni trenera Piotra Stadnickiego pokonali 4:0 Orion Dereźnia.

Spotkanie w Hrubieszowie rozpoczęło się dla Unii Hrubieszów najlepiej jak tylko mogło, bowiem w 15 minucie było już 3:0 dla Unii. Pierwszą dogodną sytuację bramkową w tym meczu miał w 5 minucie Szymon Wanarski, który otrzymał dokładne podanie od Mateusza Olszaka, a następnie zachowując zimną krew precyzyjnym uderzeniem tuż przy słupku pokonał bramkarza zespołu gości. Dwie minuty później Szymon Wanarski zrewanżował się dokładnym dograniem piłki do Mateusza Olszaka, a skrzydłowy Unii Hrubieszów nie pozostawił żadnych szans golkiperowi Orionu i pewnie umieścił piłkę w bramce. W 13 minucie meczu było już 3:0, a na listę strzelców ponownie wpisał się Mateusz Olszak. Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego zdecydowanie zdominowali pierwszą część meczu, a swoją przewagę udokumentowali w 43 minucie, kiedy to swojego hattricka skompletował Mateusz Olszak, który wykończył akcje zainicjowaną przez Szymona Wanarskiego.

W drugiej połowie Unia Hrubieszów spuściła trochę z tonu, ale przez cały czas kontrolowała wydarzenia na boisku. Jednak kilkukrotnie zakotłowało się w polu karnym zespołu gospodarzy. Jednak w szeregach zespołu gości brakowało skuteczności. Co prawda zawodnikom z Dereźni udało się umieścić piłkę w siatce bramki strzeżonej przez Adriana Nieckarza po uderzeniu z rzutu wolnego. Jednak trafienie to nie zostało uznane, ponieważ zespół gości pospieszył się z uderzeniem i nie poczekał na gwizdek sędziego oznaczający możliwość wznowienia gry. Unia Hrubieszów w drugiej połowie również miała co najmniej dwie dogodne sytuacje na podwyższenie swojego prowadzenia, których jednak niewykorzystała.

Podsumowując zespół Unii Hrubieszów pokazał dzisiaj, iż jest prawdziwą drużyną. Na boisku było widać walkę oraz zaangażowanie zawodników. Podopieczni trenera Piotra Stadnickiego pokazali, iż na boisku są zgranym kolektywem i z pewnością dzisiejsze zwycięstwo było zasłużone.

Unia Hrubieszów – Orion Dereźnia 4:0 (4:0)

Skład Unii Hrubieszów: Nieckarz (87′ Sawicki), Roczon (60′ Jasic), B. Turzyński, Grzeszczyk (46′ Ba. Gontarz) Nowosad (55′ Filipczuk), Karwan (85′ Szymonik), Cebula, Dąbrowski, Olszak, Wanarski, Kiełbasa (75′ Kokoć)

59″ – P. Musiał

Kolejny mecz Huragan Gmina Hrubieszów – MKS Unia Hrubieszów, 27.10.2024 r., godz. 14:00 – Kompleks Sportowy im. Tadeusza Handziuka w Teptiukowie.

Nasza młodzież z kolejnym zwycięstwem!

W pierwszej połowie kibice obejrzeli pełną dominację gospodarzy, Tanew nie miała przestrzeni na budowanie sytuacji bramkowych. Przewagę nad rywalem Andoria udokumentowała dwoma bramkami za sprawą Macieja Kluczka i Mateusza Wróbla, który wykonał świetny rajd pokonując dryblingiem kilku rywali oraz zachował zimną krew finalnie pokonując bramkarza strzałem przy krótkim słupku.

Druga odsłona spotkania nie przyniosła żadnych niespodzianek. Andoria nieustannie naciskała na rywala zdobywając następne gole. Cudowną bramkę zdobył Tymoteusz Łukaszczyk z rogu pola karnego przerzucając piłkę za kołnierz bramkarza.

To już przedostatni mecz naszej młodzieży w rundzie jesiennej, a już w przyszłym tygodniu zmierzą się na wyjeździe z Metalowcem Goraj. Andoria do końca walczy o pierwsze miejsce w ligowej tabeli w tej chwili posiadając 19 punktów po 9 spotkaniach.

Zawodnik meczu: Mateusz Wróbel.

Skład Andorii:

Mikołaj Grzywna, Jakub Rataj, Jakub Ferenc (60′ Arkadiusz Glina), Maciej Kluczek, Tomasz Mazur (46′ Michał Skurski), Krystian Makara, Dawid Stankiewicz, Kacper Kusiak (46′ Mikołaj Wójcik), Bartłomiej Jędrzejuk (60′ Maciej Przybik), Kornel Kozdrój (46′ Tymoteusz Łukaszczyk), Mateusz Wróbel.

Bramki:

17′ Maciej Kluczek (as. Mateusz Wróbel)

39′ Mateusz Wróbel (as. Krystian Makara)

50′ Tymoteusz Łukaszczyk (as. Michał Skurski)

67′ Tymoteusz Łukaszczyk (as. Michał Skurski)

78′ Tymoteusz Łukaszczyk (as. Mateusz Wróbel)

87′ Dawid Stankiewicz

90′ Mateusz Wróbel (as. Mikołaj Wójcik)

Olimp Mircze

Dziś uczestniczyliśmy w kolejnym turniej orlika starszego tym razem na obiekcie Zryw Ulhówek był to udany turniej w którym odnotowaliśmy 5 zwycięstw 1 remis 0 porażek. W turnieju wzięły udział drużyny: Tomasovia Tomaszów Lubelski, Huczwa Tyszowce, Zryw Ulhówek, Orkan Bełzec, Huragan Hrubieszów. Turniej bez klasyfikacji punktowej.

Huragan Gmina Hrubieszów

SKRZATY W AKCJI

Mimo mroźnego poranka nasze dzielne SKRZATY zameldowały się na turnieju w Tarnoszynie. Grupa Trenera Michała W. Nasi najmłodsi „wojownicy” dzielnie rywalizowali ze swoimi rówieśnikami, mimo lekko okrojonej kadry ( graliśmy również dla kumpli z drużyny). Uśmiech, łzy i ogromna chęć dobrej zabawy:

Wielkie brawa dla wszystkich zawodników!

TYLKO ZWYCIĘSTWO

Drużyn Trenera Siergieja podąża ścieżką zwycięstwa. W Tarnoszynie pewnie pokonują miejscową „Szyszę” 1 : 5. Dziękujemy naszym walecznym zawodnikom oraz Cezaremu, na którego zawsze możemy liczyć.

BRAWO EKIPA TRAMPKARZY

PIERWSZE ZWYCIĘSTWO

Drużyna trenera Przemka (młodzik II grupa) zdobyła dzisiaj pierwsze ale ważne ligowe punkty. W meczu pod wodzą trenera Maćka wygrywamy z HETMANEM II ZAMOŚĆ 5-3. W dzisiejszym meczu nasi młodzi piłkarze pokazali charakter i wolę walki udowodnili sami sobie, iż chcą i potrafią wygrywać. Oby tak dalej.

Zwycięstwo Młodzika Starszego

W meczu rozegranym na stadionie Hrubieszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, podopieczni trenera Kamila Bienia, po bardzo dobrym meczu pokonali 6:0 K.S. Hetman Zamość.

Unia Hrubieszów – Hetman Zamość 6:0 (2:0)

Skład Unii Hrubieszów: Telicki, Kraj, Kański, Kiełbasa, Minarczuk, Kondratiuk, Rerak, Sawicki, Szwaczkiewicz. Ponadto zagrali: Borzęcki, Sakowski, Dąbrowski, Korkosz, Jankowski, Zając, Świerczek, Grabowski.

Bramki dla Unii: Szwaczkiewicz x4, Minarczuk x2.

TURNIEJ ŻAKÓW W LUBYCZY

Nasi żacy rywalizowali w turnieju zorganizowanym w Lubyczy Królewskiej. W gronie uczestników znaleźli się:

Zielono-żółto-niebiescy w ostatecznym rozrachunku zwyciężyli dwukrotnie i zanotowali jeden remis. Po zakończonym turnieju wszyscy uczestnicy wspólnie udali się na pizzę. Serdecznie dziękujemy za gościnne przyjecie.