Piłkarze GKS Tychy odpadli w Pucharze Polski z drugoligowcem

W środę 25 września piłkarze GKS-u Tychy przegrali w pierwszej rundzie Pucharu Polski z drugoligową Olimpią Grudziądz 2:4 (2:1).

W ubiegłym roku tyszanie odpadli w Pucharze Polski w 1/16 finału, ulegając u siebie Legii Warszawa 0:3. W tym roku, w pierwszej rundzie zmagań PP, GKS pojechał do Grudziądza, aby zmierzyć się z drugoligową Olimpią. Rywale tyszan, mimo iż grają o szczebel niżej w rozgrywkach ligowych, nie są pucharowymi żółtodziobami. w okresie 2021/2022 dotarli aż do półfinału tych rozgrywek.

To piłkarze Olimpii zaczęli mecz z większym zaangażowaniem. Dwa razy groźnie strzelał Jan Bonikowski. Tyszanie niedługo też złapali wiatr w żagle i popisali się skutecznością. Pierwszego gola w 22 minucie zdobył Mateusz Hołownia . Choć gospodarze wyrównali cztery minuty później, to w 37. minucie Marcel Błachniewicz ponownie wyprowadził GKS na prowadzenie. Kiedy Trójkolorowi schodzili na przerwę, wydawało się, iż kontrolują mecz.

Tymczasem w drugiej połowie Olimpia zaczęła odrabiać straty. Groźnie było już po strzale Damiana Frelka, kiedy piłka trafiła w poprzeczkę, a Tomasz Kaczmarek uderzył tuż obok słupka tyskiej bramki. Na 2:2 strzelił Kacper Cichoń. Na prowadzenie Olimpię wyprowadził w 71. minucie Krocz. Ten sam zawodnik w 85. minucie postawił kropkę nad „i”, ustalając wynik na 2:4 i popisując się hat-trickiem.

Olimpia pozna swojego rywala w 1/16 finału 30 września.

Stadion Miejski w Grudziądzu, 25.09.2024

Olimpia Grudziądz – GKS Tychy 4:2 (1:2)

Bramki: Szymon Krocz (26, 71, 85), Kacper Cichoń (59) – Mateusz Hołownia (22), Marcel Błachewicz (37).

Olimpia: Depka – Kobryń, Zbiciak, Kostkowski, Klimczak – Kobryń (88. Maruszak) – Bonikowski (68. Rychert), Kaczmarek, Cichoń (85. Sikorski), Sewerzyński – Krocz (88. Mas).

GKS Tychy: Górski – Błachewicz, Nedić, Budnicki, Hołownia, Kurtaran (79. Rumin), Makowski, Ertlthaler (79. Niewiarowski), Szpakowski (68. Keiblinger), Śpiączka, Kubik (68. Bieroński).