Piłkarze Lewartu wygrali z liderem

11 miesięcy temu

Ostatnio piłkarze Lewartu Lubartów, którzy uczestniczą w rozgrywkach IV ligi rozegrali dwa mecze. Podopieczni Grzegorza Białka zdobyli w nich cztery punkty. Na własnym boisku bezbramkowo zremisowali z Tomasovią Tomaszów Lubelski, a na wyjeździe aż 3:0 pokonali lidera, czyli Stal Kraśnik. Po dwunastu kolejkach piłkarze z Lubartowa w ligowej tabeli zajmują piąte miejsce. Zgromadzili 24 punkty, a do lidera tracą 4 oczka.

Bez bramek w konfrontacji z Tomasovią

W jedenastej kolejce rozgrywek „biało-niebiescy” grali na własnym boisku z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Było to bardzo wyrównane spotkanie, w którym rywalizowały zespoły z czołówki lubelskiej IV ligi. Kibice, którzy wybrali się na stadion w Lubartowie nie doczekali się na bramki. Obserwowali natomiast nieustanną walkę na boisku i wysoki poziom. Jak powiedział po spotkaniu szkoleniowiec gospodarzy Grzegorz Białek, gdy nie można wygrać, to warto zremisować. W obozie Lewartu szanowany jest punkt wywalczony za remis z Tomasovią.

Lider z Kraśnika rozbity na własnym boisku

Mało kto spodziewał się takiego rozstrzygnięcia w meczu kolejki lubelskiej czwartej ligi. W dwunastej serii gier lider Stal Kraśnik na własnym stadionie podejmował piąty zespół z ligowej tabeli, czyli Lewart Lubartów. W składzie gospodarzy wystąpiło dwóch zawodników w przeszłości związanych z Lewartem – bramkarz Adrian Wójcicki oraz pomocnik Bartłomiej Koneczny. Nie będą oni dobrze wspominali rywalizacji z byłym klubem. Już w 12 minucie Filip Michałów dośrodkował piłkę w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Paweł Myśliwiecki i dał prowadzenie gościom. Ten sam piłkarz w 62 minucie trafił ponownie do siatki i Lewart prowadził już 2:0. Podsumowaniem wyraźnej przewagi lubartowian była sytuacja z doliczonego czasu gry. Myśliwiecki trzeci raz pokonał bramkarza Stali, przypieczętowując okazałą wygraną. Tym samym napastnik Lewartu skompletował hat-tricka. Cały lubartowski zespół zagrał w Kraśniku kapitalne spotkanie, jednak na szczególne słowa uznania zasłużył Paweł Myśliwiecki. Ma on już na koncie 13 zdobytych bramek w tym sezonie.

Dokumentacja ostatnich spotkań ligowych Lewartu Lubartów:

Lewart Lubartów – Tomasovia Tomaszów Lubelski 0:0.

Skład Lewartu: Podleśny – Majewski, Niewęgłowski, Gede, Iskierka (od 55 min. Urban), Pęksa (od 74 min. Parada), Wolski, Pikul (od 89 min. Sulowski), Aftyka (od 43 min. Zieliński), Najda, Myśliwiecki.

Stal Kraśnik – Lewart Lubartów 0:3 (0:1); bramki dla Lewartu zdobył Paweł Myśliwiecki w 12, 62, 90 minucie.

Skład Lewartu: Podleśny – Michałów (od 81 min. Pęksa), Niewęgłowski, Gede, Majewski (od 86 min. Urban), Plesz, Pikul (od 86 min. Sulowski), Wolski, Najda (od 90 min. Duda), Zieliński (od 88 min. Parada), Myśliwiecki.

W najbliższą sobotę 21 października, w ramach trzynastej kolejki piłkarze Lewartu zagrają na własnym boisku z Górnikiem II Łęczna. Początek spotkania o godzinie 15.00. Czternasta kolejka zaplanowana jest na weekend 28/29 października. Wtedy to jedenastka z Lubartowa ponownie zagra w roli gospodarza. W niedzielę 29 października o godzinie 12.00 rozpocznie się mecz Lewart Lubartów – Motor II Lublin.

Tekst i foto: Ireneusz Góźdź