Piłkarze Miedzi Legnica rozpoczęli przygotowania do sezonu

3 tygodni temu

Miedź Legnica rozpoczęła przygotowania do nowego sezonu 2024/2025. W inauguracyjnych zajęciach na boisku uczestniczyło 26 piłkarzy, wcześniej zawodnicy przeszli pierwsze badania i testy. Wśród trenujących pojawili się gracze pozyskani latem oraz utalentowani piłkarze z drugiego zespołu.

Ćwiczenia na boisku poprzedziły poranne badania krwi, pomiary tkanki tłuszczowej oraz testy motoryczne. Następnie zespół zameldował się na murawie. Trenowało 26 piłkarzy, wśród nich pozyskani latem Mateusz Grudziński, Bartosz Kwiecień, Benedik Mioc, Jacek Podgórski i Jakub Wrąbel, a także związani w minionym sezonie z drugim zespołem Babacar Diallo, Louis Poznański i Oliwier Szymoniak.

– Mogę być zadowolony z podejścia chłopaków, zaangażowania i pewnych fragmentów treningu. Oczywiście dziwne byłoby, gdybyśmy po trzech tygodniach przerwy we wspólnych zajęciach spotkali się w optymalnej formie. Zawodnicy realizowali indywidualne rozpiski, ale to nie jest to samo, co trening drużynowy. Jesteśmy w okresie budowy formy i cieszę się, iż niemal wszystkich graczy miałem do dyspozycji. Pierwsze zajęcia nie miały jeszcze dużej intensywności, ale z każdym dniem będzie ona wzrastała, a jednostek treningowych będzie więcej – mówi trener Ireneusz Mamrot.

W następnych tygodniach na zajęciach możemy spodziewać się również kolejnych młodych graczy, występujących w minionym sezonie głównie w zespole Miedzi II Legnica, którzy dostali czas na regenerację po zakończonych w sobotę rozgrywkach Koleje Dolnośląskie IV Ligi.

– Oliwier Szymoniak w ostatnim tygodniu nie trenował z drugim zespołem, aby kilka dni odpoczął. Wolne ma w tej chwili Kacper Józefiak, który grał w tę sobotę i dołączy do drużyny na zgrupowaniu. Oni mieli troszkę mniej wolnego, ale będziemy podchodzić do nich indywidualnie w kwestii obciążeń. Na pewno dojdzie do nas jeszcze jeden zawodnik, który w środę gra mecz o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Trenują z nami Babacar Diallo i Louis Poznański. Trochę tych młodych chłopaków więc jest. Część z nich trenowała już wcześniej z pierwszym zespołem. Niektórzy mają cały tydzień, by nas przekonać, a co do innych jesteśmy już zdecydowani, żeby zabrać ich na zgrupowanie – dodaje szkoleniowiec Miedzi.

Z pewnością wielkim plusem jest to, iż już przed startem przygotowań kadra na nowy sezon została skompletowana.

– Najważniejsze, żeby pozyskani latem gracze wdrożyli się w zespół, poznali chłopaków i to, co chcemy grać w naszym modelu gry. Będziemy chcieli grać nieco inaczej. Końcówka minionego sezonu pokazała, iż idziemy w dobrym kierunku. Dlatego ważne, iż nowi piłkarze są z nami od początku. Tym bardziej, iż odpraw taktycznych będzie dużo i zawsze trudniej jest zawodnikowi, gdy przychodzi już w trakcie okresu przygotowawczego. Jestem więc zadowolony, iż nowi gracze są już z nami, bo nie jest łatwe, by tak gwałtownie skompletować kadrę, a klub stanął na wysokości zadania z czego się cieszę – kończy opiekun zielono-niebiesko-czerwonych.

W zajęciach nie uczestniczyli leczący uraz Juliusz Letniowski oraz Emmanuel Agbor, w przypadku którego finalizowane jest wypożyczenie do innego klubu. Pierwszoligowe rozgrywki zainaugurowane zostaną w piątek 19 lipca. Podopieczni trenera Ireneusza Mamrota w swoim pierwszym oficjalnym meczu nowego sezonu zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Dokładny termin spotkania nie pozostało znany.

Plan przygotowań:
17 czerwca: rozpoczęcie przygotowań,
22 czerwca: sparing z Rakowem (Częstochowa),
24-29 czerwca: obóz przygotowawczy w Szamotułach,
28 czerwca: sparing z Chojniczanką Chojnice (Szamotuły),
6 lipca: sparing z Chrobrym Głogów (Głogów),
12 lipca: sparing z Zagłębiem Sosnowiec (Legnica),
13 lipca: sparing z Górnikiem Polkowice (Polkowice),
19 lipca: start rozgrywek ligowych.

Idź do oryginalnego materiału