Pingpongiści Lewartu Lubartów wystąpili w Mistrzostwach Polski

Dzięki zwycięstwom podczas Mistrzostw Województwa oraz dzięki wysokim miejscom w ogólnopolskim zestawieniu tenisiści stołowi Lewartu Lubartów wystąpili w Mistrzostwach Polski. Podczas rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych podopieczni trenera Jakuba Sagana rywalizowali z najlepszymi zawodnikami w kraju. Wyniki, jakie osiągnęli należy zapisać na duży plus.

Zielona Góra była gospodarzem Mistrzostw Polski juniorów. Impreza odbyła się w ostatni weekend kwietnia. W zawodach mistrzowskich wzięły udział Aleksandra Zgierska i Agata Lipska. W rywalizacji drużynowej nasze przedstawicielki zajęły miejsce 9-16. W turnieju indywidualnym Aleksandra ukończyła rywalizację na miejscu 33-48, a Agata 49-64.

W Sępólnie Krajeńskim 3 i 4 maja odbyły się Mistrzostwa Polski młodzików. Na tych zawodach mieliśmy czwórkę zawodników Lewartu Lubartów. Drużynowo wśród młodziczek i młodzików Lewart zajął miejsce 17-24. Dziewczęta wystąpiły w składzie Hanna Sagan i Aleksandra Karczmarz, zaś chłopcy – Jakub Gozdal i Filip Polask. Jakub wystąpił także w rywalizacji indywidualnej. Został sklasyfikowany na miejscu 25-32.