Piotr Ludwiczak kolekcjonuje srebra

2 tygodni temu
W trzecim dniu Mistrzostw Polski w Pływaniu swój drugi srebrny medal zdobył Piotr Ludwiczak z KKS Kalisz. Wicemistrzem kraju został też były zawodnik kaliskiego klubu Bartosz Piszczorowicz Trzeci dzień zawodów rozgrywanych w Aqua Lublin był znów bardzo udany dla pływaka KKS Kalisz Piotra Ludwiczaka . W eliminacjach wyścigu na 50 m stylem grzbietowym 28-latek uzyskał drugi czas – 25,59 sek. Lepszy był tylko ogólny faworyt do złota, czyli Ksawery Masiuk (UKS G-8 Bielany Warszawa), który uzyskał 25,16 sek. W finale ta kolejność na mecie się nie zmieniła, ale obaj popłynęli szybciej. Ksawery Masiuk triumfował z czasem 24,73 sek. i wypełnił minimum na przyszłoroczne Mistrzostwa Europy. Piotr Ludwiczak wywalczył srebrny medal z rezultatem 25,45 sek. Brązowy medal zdobył Paweł Smoliński (AZS AWF Warszawa) – 25,61 sek.

Dzień wcześniej swój kolejny medal mistrzostw kraju wywalczył kaliszanin, wychowanek KKS Kalisz, a w tej chwili zawodnik AZS UMCS Lublin, Bartosz Piszczorowicz . „Piszczor” już w eliminacjach 200 m stylem dowolnym miał drugi czas – 1:48,39 – a w finale potwi