Za nami 62. Indywidualne Mistrzostwa Polski Elity w Badmintonie. Podczas zawodów 116 najlepszych zawodników z całego kraju rywalizowało o Tytuły Mistrzów Polski. Na podium stanął też mieszkaniec naszego miasta.
Srebrny medal mistrzostw Polski dla Maksymiliana Danielaka
Mistrzostwa odbyły się w dniach 18–21 czerwca 2026 roku w Łęcznej. W akcji można było zobaczyć wychowanków KKS Ruch Piotrków Trybunalski. Dla jednego z nich zawody zakończyły się życiowym sukcesem.
Maksymilian Danielak to 21-letni Piotrkowianin, który został wicemistrzem Polski. Danielak awansował po trudnych, trzysetowych meczach, pokonując po drodze Szymona Stokfisza w ćwierćfinale oraz Mikołaja Szymanowskiego w półfinale.
– W finale Max zmierzył się z obrońcą tytułu, Dominikiem Kwintą (MKS Spartakus Niepołomice) i przegrał po trzysetowym, godzinnym boju! Pierwszego seta wygrał Piotrkowianin do 19, który od początku kontrolował wydarzenia na korcie, choć końcówka seta była nerwowa. Drugi set zdecydowanie padł łupem Kwinty – wyjaśnia trenerka KKS Ruch, Dorota Danielak.
Finałowa gra miała bardzo wyrównany przebieg, jednak w samej końcówce więcej zimnej krwi zachował reprezentant Niepołomic, wygrywając do 18. Jak o sukcesie mówi zawodnik?
– W badmintonie to z pozoru tylko 3 pkt. Tak naprawdę to kawał pracy, treningów i wyrzeczeń, które później procentują tym nieznacznym zwycięstwem. Jednym słowem, nic się nie dzieje z przypadku. Ze swojej gry jestem bardzo zadowolony, ale też wiem, iż mój przeciwnik zasłużył na zwycięstwo. A ten pierwszy wicemistrzowski tytuł w elicie tylko mobilizuje mnie do dalszej pracy – mówi Maksymilian Danielak.
Co ciekawe, w mistrzostwach brał udział także starszy z braci, Mateusz, który bronił na nich brązowego medalu sprzed roku. Zawodnik dotarł do ćwierćfinału, w którym przegrał w dwóch setach z późniejszym Mistrzem Polski.

















