Piotrkowianin ogłosił pierwsze wzmocnienia! Pięciu zawodników dołączy do drużyny

1 godzina temu

Najnowsze nabytki drużyny z Piotrkowa Trybunalskiego to bez wyjątku piłkarze ręczni z doświadczeniem w klubach ORLEN Superligi. Kontrakt z Piotrkowianinem podpisał między innymi 26-letni Jakub Matlęga, który przez sześć lat reprezentował barwy MMTS Kwidzyn, a do Polski wraca z włoskiego SSV Loacker Bozen Volksbank.

Kolejnym nowym zawodnikiem jest 21-letni rozgrywający Dawid Petlak, który grał w ekipie KPR Legionowo. Z Piotrkowianinem związał się również 28-letni Paweł Dudkowski, który grał ostatnio w Zagłębiu Lubin, a wcześniej Górniku Zabrze. Nowym szczypiornistą klubu z naszego miasta został również Michał Bekisz, 28-letni rozgrywający z przeszłością w MMTS Kwidzyn i Zagłębiu Lubin.

Ponadto do pierwszej drużyny dołączony zostanie kolejny wychowanek. Z drużyną Ivo Vavry treningi rozpocznie Michał Wroniszewski. To przejaw konsekwentniej polityki zarządu klubu, który pomimo ekstremalnie trudnych warunków stara się promować młode talenty.

To pierwsze, ale najprawdopodobniej nie ostatnie transfery Piotrkowianina przed sezonem 2026/2027 rozgrywek ORLEN Superligi, które wystartują już w pierwszy weekend września, kiedy to Piotrkowianin zagra na wyjeździe z WKS-em Śląskiem Wrocław. Tydzień później w Hali Relax podopieczni Ivo Vavry podejmą zespół Industrii Kielce, który po dwóch latach odzyskał mistrzowski tytuł.

W kontekście zmian kadrowych w drużynie Piotrkowianina, warto przypomnieć, iż wcześniej klub z Piotrkowa Trybunalskiego pożegnał Jana Stolarskiego, Patryka Grzesik, Romana Pożarka i Damiana Chmurskiego. Dwóch pierwszym zagra w innych zespołach, z kolei wspomniani później weterani zakończyli swoje sportowe kariery.

Idź do oryginalnego materiału