Miasto zdecydowało o przedłużeniu do końca wakacji pilotażu związanego z zamknięciem dla kierowców wieczorami i w weekendy Placu Solnego we Wrocławiu.
Od dwóch miesięcy wieczorami i w weekendy na Pl. Solny i ul. Kiełbaśniczą mogą wjechać tylko mieszkańcy, prowadzący tu interesy przedsiębiorcy, goście hotelowi i klienci całodobowych kwiaciarni. Miasto zdecydowało się na pilotaż ze względu na ponadnormatywny hałas powodowany przez zjeżdżające się na plac w godzinach nocnych i „gazujące” samochody i motocykle. Wprowadzenie pilotażu było poprzedzone wieloma rozmowami. Teraz przedstawiciele Zarządu i Rady Osiedla Stare Miasto przekazują, iż mieszkańcy są zadowoleni.
– To świetne rozwiązanie. Jest ciszej i spokojniej. Mieszkańcy okolicznych kamienic na Pl. Solnym i ul. Kiełbaśniczej nie muszą już mierzyć się z tak dużym hałasem, który był bardzo uciążliwy wieczorami i nocą. Są zachwyceni, byli choćby u nas na posiedzeniu rady, by prosić o przedłużenie pilotażu. Tym bardziej cieszymy się, iż to się wydarzy – mówi Halina Bielecka-Gołka, przewodnicząca Rady Osiedla.
Ograniczenia w ruchu kierowców w sercu Wrocławia Zakaz wjazdu obowiązuje przez 7 dni w tygodniu. Od poniedziałku do czwartku od godz. 22.00 do godz. 5.00 oraz w piątek od godz. 18:00 przez cały weekend do poniedziałku do godz. 5.00. Tego, czy kierowcy i motocykliści przestrzegają obostrzeń, pilnują Straż Miejska i Policja. Możliwość wjazdu na Plac Solny i ul. Kiełbaśniczą mają mieszkańcy tego obszaru, osoby prowadzące działalność gospodarczą, restauratorzy, hotelarze, klienci hoteli a także mieszkańcy z wykupionym abonamentem strefy A.
Straż Miejska prowadzi listę wszystkich stałych numerów rejestracyjnych osób uprawnionych do wjazdu w limitowany obszar (mieszkańców, przedsiębiorców). W przypadku klientów np. hoteli, hotel powinien uprzednio zgłosić Straży Miejskiej potrzebę wjazdu po godzinie zamknięcia.
Dla klientów kwiaciarni miasto przygotowało miejsca parkingowe przy ulicach Gepperta i Ofiar Oświęcimskich. W wyjątkowych sytuacjach, gdy miejsca na Gepperta i Ofiar Oświęcimskich są zajęte, klienci mogą też wjechać na Pl. Solny i zatrzymać się na miejscach wyznaczonych naprzeciw Starej Giełdy. Na tych miejscach można stanąć na 15 minut, kupić kwiaty i odjechać. Miejsca są oznaczone tabliczkami Flower&Ride.









![Tragedia w Warszawie. Rozbił się samolot. Są pierwsze informacja o ofiarach [WIDEO]](https://warszawawpigulce.pl/wp-content/uploads/2026/06/7eb86846-5c91-4ea5-93cb-1dd9fe88e805.webp)




