Płocczanie w finale ORLEN Pucharu Polski!

sprwislaplock.pl 1 tydzień temu

W pierwszym meczu półfinałowym ORLEN Pucharu Polski rozgrywanym w Kalisz Arenie ORLEN Wisła Płock rywalizowała z zespołem KGHM Chrobry Głogów. Płocczanie rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść, wygrywając 36:19, dzięki czemu zapewnili sobie awans do jutrzejszego finału.

I połowa

Wynik pierwszego meczu półfinałowego ORLEN Pucharu Polski trafieniem otworzył Tomas Piroch, a po stracie głogowian Nafciarze dopisali na swoje konto kolejne trafienie. Chwilę później dzięki obronie Marcela Jastrzębskiego prowadzenie płocczan podwyższył z koła Dawid Dawydzik. W kolejnej akcji szyki obronne Wiślaków przełamał ze skrzydła Kacper Grabowski, a niedługo po tym bramką wtórował mu Tomasz Kosznik. Następnie rzut Marcela Sroczyka wybronił Rafał Stachera, a do wyrównania doprowadził Rafał Jamioł. W 8. minucie rywalizacji padł gol Dmitriego Zhitnikova, na którego gwałtownie i skutecznie odpowiedział Jakub Orpik. Chwilę później Niebiesko-Biało-Niebiescy punktowali dwa razy z rzędu.

Kolejny atak Głogowa zakończył się niepowodzeniem za sprawą obrony Marcela Jastrzębskiego, natomiast swoje działania w ofensywie bramką zakończył Dawid Dawydzik, wykluczając przy tym z gry Rafała Jamioła. Następnie głogowianie odnotowali stratę, a na listę strzelców wpisał się Marcel Sroczyk. Chwilę później Wiślacy ponownie weszli w posiadanie piłki, dzięki czemu w szeregach Niebiesko-Biało-Niebieskich trafiali kolejno Lovro Mihić i Marcel Sroczyk. Widząc, co się dzieje na boisku o czas poprosił trener KGHM Chrobrego Głogów – Vitalij Nat. Po wznowieniu na ławkę kar odesłany został Leon Susnja, jednak bezbramkowy okres Głogowa trwał dalej. W 16. minucie meczu Rafała Stacherę pokonał Dmitrii Zhitnikov, po czym niemoc strzelecką głogowian przełamał Wojciech Dadej. Następnie bramkę dla płockiej drużyny dopisali Tin Lucin oraz Marcel Sroczyk. niedługo po tym karę 2 minut otrzymał Abel Serdio, a chwilę później na ławkę kar odesłany został Jędrzej Zieniewicz.

W 20. minucie spotkania z kontry nie mylił się Marcel Sroczyk, a następnie bramką wtórował mu z koła Abel Serdio. W kolejnej akcji płocczanie zanotowali przechwyt, a akcję trafieniem zakończył Marcel Sroczyk. Chwilę później pomiędzy słupkami interweniował Marcel Jastrzębski, a na listę strzelców wpisał się Kiryl Samoila. Na niecałe 3 minuty przed końcem pierwszej połowy zespół z Głogowa dopisał na swoje konto trzy gole z rzędu. Następnie o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po przerwie Po przerwie akcja Wiślaków zakończyła się fiaskiem, natomiast swoją szansę w ataku wykorzystali głogowianie. Po 30 minutach rywalizacji na tablicy widniał wynik 17:9 z korzyścią dla płocczan.

II połowa

Drugą połowę od bramki rozpoczął płocki zespół po celnym rzucie Dawida Dawydzika, a chwilę później trafienie na konto Niebiesko-Biało-Niebieskich dopisał także Przemysław Krajewski. Następnie głogowianie pokonali szyki obronne Nafciarzy, na co gwałtownie i skutecznie golem odpowiedział Tin Lucin. W 35. minucie spotkania na listę strzelców wpisał się Niko Mindegia, po czym piłkę przechwycił Lovro Mihić i dopisał bramkę dla Wiślaków. Kolejna akcja głogowian zakończyła się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystał Tin Lucin, podwyższając prowadzenie do 13 trafień. Widząc problemy swoich podopiecznych o czas poprosił trener KGHM Chrobrego Głogów – Vitalij Nat. Po przerwie z linii 7. metra Marcela Jastrzębskiego pokonał Kacper Grabowski. Następnie z koła nie mylił się Dawid Dawydzik, po czym bramkę zdobywał Wojciech Strycz.

W 40. minucie rywalizacji dystans do głogowian powiększył, trafiając drugi raz z rzędu, Dawid Dawydzik. Chwilę później na ławkę kar odesłany został Kiryl Samoila, a podyktowany rzut karny wykorzystał Kacper Grabowski. W kolejnej akcji celny rzut z dystansu oddał Tin Lucin, na co gwałtownie i skutecznie bramką odpowiedzieli podopieczni Vitalija Nata. Na 15 minut przed końcem meczu o czas poprosił szkoleniowiec ORLEN Wisły Płock – Xavi Sabate. Po wznowieniu gola zdobywał Dmitrii Zhitnikov, wykluczony z gry został Marcel Sroczyk, a z linii 7. metra swojej szansy nie wykorzystał Kacper Grabowski. Następnie w szeregach Nafciarzy punktował Dmitrii Zhitnikov, a dzięki obronie Mirko Alilovicia to samo uczynił także Marcel Sroczyk.

W 50. minucie pojedynku o czas poprosił trener KGHM Chrobrego Głogów – Vitalij Nat. Po przerwie jego podopieczni zdobyli bramkę, na którą gwałtownie i skutecznie golem odpowiedział Kiryl Samoila. W kolejnej akcji karę dwóch minut otrzymał Mateusz Wiatrzyk, a na listę strzelców wpisał się Tomas Piroch. Chwilę później Mirko Alilovicia pokonał Rafał Jamioł, po czym swoją szansę w ataku wykorzystał Marcel Sroczyk. Następnie w szeregach Głogowa punktował Wojciech Dadej, a w płockim zespole celny rzut oddawał Dmitrii Zhitnikov. niedługo po tym dystans do zespołu z Głogowa powiększył Kiryl Samoila, a w szeregach Chrobrego bramki zdobywali Wojciech Hajnos oraz Paweł Paterek. Na niecałe trzy minuty przed końcem padły gole autorstwa Filipa Michałowicza oraz Kiryla Samoili. Ostatecznie rywalizacja w pierwszym meczu półfinałowym ORLEN Pucharu Polski zakończyła się rezultatem 36:19.

ORLEN Wisła Płock (17:9) 36:19 KGHM Chrobry Głogów