Płomień górą w hicie kolejki, Porta z kolejną wygraną

piłka nożna

Grad bramek, wyrównane pojedynki i mnóstwo piłkarskich emocji – tak w uproszczeniu można opisać to, co działo się w niedzielę (22.09) podczas spotkań ełckiej Master Ligi.

W 1 klasie rozgrywek w hicie kolejki Płomień Ełk mierzył się z ekipą Mazurskiego Browaru. Lepiej w ten pojedynek wszedł zespół żółto-zielonych, którzy po 1 połowie prowadził 2-0.

Na początku drugiej części spotkania, Browar zdołał gwałtownie strzelić bramkę i tym samym złapać kontakt.

Gdy wydawało się, iż ekipa Browaru doprowadzi do remisu, Mateusz Dzięgielewski z Płomienia strzelił bramkę nr 3 i Płomień prowadził już 3-1.

Obie drużyny nie odpuszczały do samego końca. Płomień strzelił jeszcze jednego gola, a przy wyniku 4-2 obrońca żółto-zielonych sfaulował w polu karnym napastnika Browaru, a ten zamienił rzut karny na bramkę i tym samym na tablicy widniał wynik 4-3. Płomień ostatecznie nie oddał już prowadzenia i chwilę po rzucie karnym sędzia zakończył ten pojedynek.

W innych spotkaniach w 1 lidze. HMWO ograło Coding BMW 4-3, Dar-Tech wygrał z Sambą De Janeiro 8-2.

Ciekawie też było w 2 klasie rozgrywek. A najciekawiej było zdecydowanie podczas pojedynku Orła Stare Juchy z FC Ogóreczkami. Obie drużyny okupują dolną część tabeli, dlatego na boisku nie zabrakło determinacji z obu stron, aby zgarnąć komplet punktów.

Po zaciętym 30-minutowym meczu lepsze o jedno trafienie były Ogóreczki i to one zgarnęły swoje pierwsze 3 punkty w tym sezonie.

W innych spotkaniach Porta wygrała z Ukrainą 2-1, 16 Pułk Saperów ograł Straduny 6-1, a Przykopka pokonała Grandpas Team 6-3

W pierwszej lidze liderem pomimo pauzy pozostaje drużyna Hotelu Robert’s Port, w 2 klasie rozgrywek lideruje niepokonana Porta Squad.