Po pierwszym dniu

rc.fm 1 tydzień temu

Chopin, Debussy, Szymanowski – muzyka tych artystów rozbrzmiewa w Pałacu Myśliwskim Książąt Radziwiłłów w Antoninie. We wtorek rozpoczęło się tam kilkudniowe święto melomanów, czyli Festiwal Polskiego Radia Chopin. Każdego dnia aż do niedzieli mieszkańcy Południowej Wielkopolski mają niepowtarzalną okazję posłuchać wybitnych pianistów, do tego – w niezwykłej sali koncertowej.

"Zawsze warto zaglądać do salonu muzycznego Radziwiłłów, bo nie równa się z nim żadna sala koncertowa. Trzeba tego doświadczyć, przyjechać tutaj, posłuchać chociaż jednego koncertu, żeby wiedzieć, na czym to polega. Najważniejsza jest tutaj, powiedziałbym bardzo bliska relacja wykonawcy ze słuchaczami, bo wykonawcy adekwatnie czują oddech widowni na karku, jest to tak blisko - to po pierwsze. A po drugie, nie wiem, być może muzyka w tej drewnianej, pięknej architekturze Schinkla brzmi lepiej. Ja zawsze się bardzo cieszę na każde święto muzyczne w Pałacu Książąt Radziwiłłów w Antoninie" - powiedział radiuCENTRUM Robert Kuciński, p.o. dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, które współorganizuje festiwal.


na fot.: Robert Kuciński / p.o. dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu

Antonin zachwycił i zachwyca także dziś, organizatorów Festiwalu, którzy postanawiają tutaj co roku wracać.
"Całe otoczenie, park i klimat, jest to coś absolutnie niesamowitego i myślę, iż ktoś, kto tutaj nie był, nie jest w stanie sobie wyobrazić jak ta muzyka Chopina, czy tych impresjonistów, których będziemy słuchać, brzmi niesamowicie" - powiedziała radiuCENTRUM Magdalena Sawicka, z Polskiego Radia Chopin.


na fot.: Piotr Alexewicz

Pierwszego festiwalowego dnia dla gości wystąpił Piotr Alexewicz, należący do najbardziej utalentowanych pianistów polskich młodego pokolenia. W środę usłyszymy Magdalenę Lisak, laureatkę VI nagrody na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 1995.

Autor:

Personalia

e-mail [email protected]

Nazwisko:

Górcewicz

NEWS nr 2:

N
Idź do oryginalnego materiału