Podwójne korony dla Kornelii Butryn i Piotra Radzika

2 dni temu

Kilkanaście dni temu na stadionie szkolnym Juwenia w Przemyślu o medale mistrzostw województwa podkarpackiego walczyli juniorzy do lat 20.

W zawodach udział wzięło 249 zawodników z 13 klubów Podkarpacia. Najwięcej medali (19) wywalczyli reprezentanci Resovii, ale klasyfikację medalową wygrał KKL Stal Stalowa Wola, ponieważ zdobył jedno „złoto” więcej. Łącznie Stal przywiozła 17 medali: 7 złotych, 6 srebrnych i 4 brązowe.
Prawdziwą królową mistrzostw była Kornelia Butryn, zwyciężczyni biegów na 100 i 200 m. W obydwu poprawiła „życiówki”, na 100 m (12,40), na 200 m (24,97). Ósme miejsce w finale biegu na 100 m zajęła 15-letnia Nikola Janiec, która także poprawiła rekord życiowy (13,25).
Podwójnie koronowanym mistrzem został także Piotr Radzik. Wygrał pchnięcie kulą (13,42) i rzut dyskiem (42,99 – rek. życ.).
Do „Stalówek” należał finałowy bieg na 400 m. Wygrała go 16-letnia Julia Czarny (59,27), miejsce drugie zajęła Monika Zaręba (59,95), a czwarty wynik uzyskała 14-letnia Lena Grzybowska (1:00,89).
Również bieg na 1500 m zdominowały zawodniczki Stali. Mistrzynia Podkarpacia w biegu na 1500 m została Natalia Cygan (4:46,01), wicemistrzynią Blanka Machaj (4:48,53), a miejsce czwarte zajęła Weronika Ambroszko (5:11,77).
W rzucie młotem triumfowała Tola Kiedrzyńska (39,83), a ostatnie „złoto” dorzuciła sztafeta kobiet 4×100 m w składzie: Julia Czarny, Kornelia Butryn, Lena Radzik, Monika Zareba), czas 49,97.
Podwójnym wicemistrzem Podkarpacia został skoczek, Jakub Krasowski. W skoku wzwyż pokonał poprzeczkę na 195 cm. Na takiej samej wysokości ukończył zawody zdobywca pierwszego miejsca Patryk Panyło z tempo 5 Przemyśl – 195 cm. Czwarty był Bartłomiej Ziarno (180 cm). Drugie „srebro” zdobył Krasowski w skoku w dal (6,37). Wygrał Filip Biegaj z Resovii (6,68). Wicemistrzem na 20024 w kategorii U 20 na Podkarpaciu został także Szymon Leszczyński w biegu na 1500 m (4:23,14).
Brązowymi medalistami zostali: Wiktoria Szymańska w biegu na 400 m ppł (1:07,51), Magdalena Filipczuk w skoku w dal (5,02 – rek. życ.) i Marcelina Kucharska w rzucie młotem (25,25).