Podwójne złoto ekipy Korytkowskiego! (zdjęcia)

mylomza.pl 2 dni temu
Przy fatalnej, bardzo wietrznej pogodzie w Słubicach odbyły się PZLA Mistrzostw Polski w wielobojach U-16 i sztafetach. Na tych zawodach dwa tytuły mistrzów Polski w sztafetach wywalczyli podopieczni trenera Andrzeja Korytkowskiego, mocnym akcentem kończąc sezonową część sezonu lekkoatletycznego.

Najpierw w konkurencji 2x2x400 m mix para Piotr Dąbrowski i Martyna Krawczyńska zwyciężyli bezapelacyjnie, prowadząc od startu do mety, a ich przewaga nad drugim duetem z AZS-u AWF Gorzów Wielkopolski ostatecznie wyniosła, aż 12,84 sek. Nasz zespół nie biegł na „maxa”, ponieważ ta dwójka miała z tyłu głowy informację, iż za niespełna dwie godziny wraz z drugą częścią kwartetu pobiegną jeszcze w sztafecie 4x800 m mix.

W sztafecie 2x2x400 m mix biegają dwie osoby: mężczyzna i kobieta, dwa razy po 400 metrów, czyli na przerwie m/w ..1 minuty. Trzeba bardzo dobrze rozłożyć siły i biec mądrze taktycznie bo na ostatnich 200 metrach drugiej 400-setki można bardzo dużo stracić.

Następnie na zakończenie mistrzostw jako ostatnia konkurencja została rozegrana sztafeta 4x800 m mix. Nasz team, który pobiegł w składzie: Konrad Zaleski, Justyna Korytkowska, Piotr Dąbrowski i na ostatnie zmianie Martyna Krawczyńska zajął pierwsze miejsce, mając znów dużą prze