Podział punktów przy M12. Remis ze Świtem Szczecin 1:1 (0:0)

mkschojniczanka.pl 2 godzin temu

W spotkaniu 11. kolejki Betclic 2. Ligi zremisowaliśmy na własnym stadionie przy Mickiewicza 12 ze Świtem Szczecin. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 (0:0).

Pierwsza połowa nie otworzyła wyniku, choć już w drugiej minucie mieliśmy okazję na gola. Jakub Branecki znalazł się w polu karnym rywala i ustawiony tyłem do bramki uderzył piłkę z przewrotki, ale ta poszybowała ponad bramką. Kontynuacja presji na bramkę Świtu Szczecin skutkowała rzutami rożnymi i strzałami z dystansu, ale w tej części meczu żadna próba nie kierowała się w światło bramki.

Branecki ponownie wykazał się w 19. minucie. Mimo faulu w środkowej części boiska utrzymał się na nogach i podbiegł pod pole karne, ale jego strzał zablokował obrońca Świtu. Pod koniec pierwszej połowy rywal także stworzył groźną sytuację. Dawid Kurt oddał celny strzał zza pola karnego, jednak Damian Primel popisał się znakomitą interwencją, wybijając piłkę na rzut rożny.

Już w doliczonym czasie gry po naszym dośrodkowaniu z rogu boiska główką swoją próbę oddał Joao Guilherme, ale na posterunku był obrońca Świtu. Tym samym pierwsza połowa spotkania na Mickiewicza 12 zakończyła się bezbramkowym remisem.

Po zmianie stron kontynuowaliśmy wywieranie presji i w ciągu kilkunastu minut byliśmy w stanie stworzyć kilka akcji pod bramką gości. W 65. minucie bardzo dobrym dośrodkowaniem popisał się Patryk Olejnik, a strzał nieco ponad bramką oddał Dariusz Kamiński. Chojniczanka otworzyła wynik spotkania po tym, jak fantastycznego gola z rzutu karnego zdobył Valērijs Šabala w 69. minucie, strzelając w samo okienko bramki. Jedenastka została podyktowana po tym, jak Dariusz Kamiński uciekł rywalowi przy rogu boiska, wbiegł w pole karne i został sfaulowany.

Rywale odpowiedzieli 10 minut później. Po akcji Świtu, strzał Krzysztofa Robskiego został obroniony przez Damiana Primela, ale dobitkę skutecznie wykorzystał Szymon Kapelusz, który doprowadził do remisu. Primel uratował Chojniczankę przed utratą gola w 86. minucie. Kacper Wojdak otrzymał długie podanie i wyszedł na czystą pozycję, sam na sam z naszym bramkarzem. Próba minięcia Primela na szczęście nie powiodła się, a nasz golkiper świetnie obronił techniczny strzał. Groźnie zrobiło się już w doliczonym czasie gry. Po akcji lewą stroną boiska dośrodkowanie na rzut rożny wybił ofiarnie Maksymilian Tkocz. Mimo presji ze strony rywala spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Za tydzień, w piątek 4 października udamy się do Częstochowy, aby zmierzyć się ze Skrą w ramach 12. kolejki Betclic 2. Ligi. Początek meczu o godzinie 18:00.

11. KOLEJKA BETCLIC 2. LIGA: Chojniczanka Chojnice — Świt Szczecin 1:1 (0:0).

1:0 – Valērijs Šabala 69′ (rzut karny)
1:1 – Szymon Kapelusz 80′

Chojniczanka: 29. Damian Primel — 2. Mateusz Bąkowicz (60′, 16. Adrián Kačerík), 8. Tomasz Boczek, 5. Beniamin Czajka, 19. Maksymilian Tkocz — 91. Kacper Korczyc (34′, 24. Jakub Romanik), 6. João Guilherme (87′, 58. Bartosz Pikul), 66. Patryk Olejnik, 7. Błażej Szczepanek (60′, 20. Valērijs Šabala), 79. Marcin Kozina (46′, 10. Dariusz Kamiński) — 22. Jakub Branecki.

Świt Szczecin: 12. Adrian Sandach — 18. Dawid Fornalik (78′, 20. Damian Ciechanowski), 5. Jędrzej Góral, 21. Krzysztof Janiszewski, 3. Rafał Remisz, 23. Szymon Nowicki (46′, 19. Dawid Kisły) — 33. Dawid Kort (57′, 14. Oskar Kalenik), 15. Kacper Wojdak, 22. Aron Stasiak (66′, 13. Szymon Kapelusz), 80. Grzegorz Aftyka (57′, 8. Maciej Koziara) — 9. Krzysztof Ropski.

Żółte kartki: Kozina, Guilherme, Szczepanek, Czajka, Kačerík, Romanik — Nowicki, Kapelusz, Wojdak, Kisły.

Sędzia: Paweł Horożaniecki (Żary).