Wiele osób wypoczywa w piątek (26 czerwca) nad zalewem w podkieleckiej Cedzynie. Słoneczna pogoda i wysokie temperatury spowodowały, iż nad akwenem nie brakuje osób spacerujących, ale także korzystających z wodnej kąpieli.
Pogoda w najbliższych dniach także zachęca do wypoczynku nad wodą.
Piątkowe popołudnie nad wodą postanowiła spędzić m.in. pani Anna z trzema synami.
– Przyjeżdżamy tu często, bo mieszkamy w Kielcach i mamy blisko. Jest przyjemnie, bo jest miła atmosfera i przede wszystkim są miejsca, w których można kupić coś do jedzenia, czy picia. Przy trójce dzieci, to ważne – powiedziała pani Anna.
– Rano byłem na zakończeniu roku szkolnego, a później przyjechałem tu z rodziną odpocząć. Przy ciepłym piasku i wodzie czuć, iż nadchodzą wakacje. Ludzi jest bardzo dużo, ale są jeszcze wolne miejsca – powiedział z kolei 12-letni Kazik.
Karolina Kasprzycka, wiceprezes Świętokrzyskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego apeluje o bezpieczne korzystanie z kąpieli wodnych.
– Apelujemy o rozwagę. Nie przegrzewajmy swojego organizmu i pamiętajmy o stopniowym wchodzeniu do wody i schładzanie go. Do kąpieli wybierajmy miejsca do tego wyznaczone, czyli tam, gdzie są ratownicy wodni. Ta fala upałów może powodować nagłe skurcze w wodzie, zawroty głowy, przegrzania, czy też udary cieplne – dodała Karolina Kasprzycka.
W województwie świętokrzyskim w tym sezonie jest 18 kąpielisk strzeżonych przez ratowników wodnych.



2 godzin temu












