Polacy mistrzami Włoch

bialyorzel24.com 1 tydzień temu

Sir Susa Vim Perugia został siatkarskim mistrzem Włoch. W meczu nr 4 finału play off Serie A zespół ze stolicu Umbrii pokonał 3:1 Vero Volley Monzę. W ekipie zwycięzców grali Wilfredo Leon i Kamila Semeniuk, reprezentanci Polski.

Wilfredo Leon zdobył z drużyną z Perugii równo dziesięć rozmaitych trofeów. Fot. wilfredoleon/instagram

Bohaterem meczu został Leon, który od momentu przenosin na Półwysep Apeniński ani razu nie świętował mistrzostwa. Zmieniło się to w okresie 2023/24, bo Sir Susa Vim Perugia w finałowej serii ograła Vero Volley 3:1.

Siatkarz rodem z Kuby pojawił się na placu w połowie I seta i okazał się najlepiej punktującym graczem meczu. Wywalczył dla swej ekipy aż 25 oczek (23/37 = 62% skuteczności w ataku + 1 as + 1 blok; pozytywne przyjęcie 40%). Kamil Semeniuk zdobył 6 punktów (6/12 = 50% skuteczności w ataku; pozytywne przyjęcie 58%), ale warto dodać, iż to jego atak przypieczętował triumf Perugii.

„Nasza wspólna droga była długa. Zrobiłem wszystko, co mogłem, by wygrać jak najwięcej trofeów. Dla niektórych scudetto, trzy puchary Włoch, cztery superpuchary i dwa klubowe mistrzostwa świata to zbyt mało. Ale dla mnie to coś wielkiego. Jestem szczęśliwy i spełniony dzięki temu, co osiągnąłem w Perugii” – napisał na Instagramie reprezentant Polski, który w kolejnym sezonie będzie już reprezentować barwy Bogdanki LUK Lublin.

Zespół z Umbrii po raz drugi w historii zdobył mistrzostwo (wcześniej w 2018 roku). Do tego sukcesu dołożył puchar, superpuchar Włoch, a także klubowe mistrzostwo świata.