Polki na podium w mistrzostwach świata sztafet na Bahamach

bialyorzel24.com 1 tydzień temu

Polska sztafeta 4×400 metrów kobiet zajęła drugie miejsce w biegu finałowym World Athletics Relays – nieoficjalnych mistrzostwach świata sztafet. Zawody na Bahamach przyniosły polskim sztafetom cztery kwalifikacje olimpijskie.

Kobieca sztafeta 4×400 pokazała klasę na Bahamach. Fot. pzla.pl

W finale 4×400 metrów Polki, które wystąpiły w składzie: Marika Popowicz-Drapała, Iga Baumgart-Witan, Justyna Święty-Ersetic, Natalia Kaczmarek, uzyskały w finałowej rywalizacji czas 3:24.71 i ustąpiły pola jedynie ekipie z USA. – Nie myślałyśmy, iż będzie aż tak dobrze, ale na Bahamach wszystko wyszło nam idealnie – przyznała z Natalia Kaczmarek.

W repasażach przepustkę do IO uzyskała męska sztafeta 4×400 metrów. Maksymilian Szwed, Mateusz Rzeźniczak, Igor Bogaczyński i Kajetan Duszyński uzyskali w Nassau czas 3:02.91.

Pozytywnie zaskoczyła kobieca sztafeta 4×100 m (Krystsina Tsimanouiskaya, Monika Romaszko, Magdalena Stefanowicz i Ewa Swoboda). Wprawdzie w finale Polki zgubiły pałeczkę, ale już w eliminacjach zdobyły kwalifikację olimpijską (czas 42.81), pokonując w serii m.in. Jamajki.

Swój cel w Turcji osiągnęła też sztafeta mieszana 4×400 m (Maksymilian Szwed, Iga Baumgart-Witan, Kajetan Duszyński, Natalia Kaczmarek). W IV serii rywalizacji pewnie wygrała z czasem 3:13.53. Nasz kwartet odpuścił start w finale. W repasażach szansy na kwalifikację nie wykorzystała sztafeta sprinterska. Marek Zakrzewski, Przemysław Słowikowski, Łukasz Żok i Oliwer Wdowik zajęli 5. miejsce z czasem 38.66.

IO w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca – 11 sierpnia.