Półmaraton Opole za nami. Ponad 1000 biegaczy podjęło mordercze wyzwanie

1 miesiąc temu

Półmaraton Opole jest odpowiedzią na potrzeby biegaczy naszego powiatu. Uczestnicy zgodnie przyznają, iż na taką imprezę w Opolu czekali długo. W sobotę 7 września biegali niemal wszyscy, czyli dzieci, młodzież i dorośli. Upał nie zniechęcił ani sportowców, ani kibiców.

Upał dał się we znaki. Na mecie ponad 1000 biegaczy

Półmaraton Opole 2024 zgromadził na mecie ponad 1000 biegaczy, którzy musieli zmierzyć się nie tylko z dystansem, ale także z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Wysoka temperatura, sięgająca 32 stopni Celsjusza, stanowiła ogromne wyzwanie dla zawodników. W takich warunkach szczególne znaczenie miało odpowiednie nawadnianie i dbałość o zdrowie, co organizatorzy uwzględnili, zapewniając liczne punkty z wodą na trasie.

Półmaraton Opole 2024 – wyniki

Podczas opolskiego półmaratonu jednym z najbardziej imponujących wyników popisał się Bogdan Semenovych, który przekroczył linię mety z czasem 01:11:51. Na drugim miejscu uplasował się Mateusz Mrówka, który ukończył bieg z czasem 01:15:30. Trzecie miejsce przypadło Tomaszowi Kozłowiczowi, który osiągnął wynik 01:15:47. Rywalizacja była niezwykle zacięta, zwłaszcza między Mrówką a Kozłowiczem, których dzieliło zaledwie 17 sekund.

W kategorii kobiet opolskiego półmaratonu najszybsza okazała się Nataliia Semenovych z Kijowa, która pokonała trasę w czasie 01:21:25. Na drugim miejscu uplasowała się Barbara Koralewska z Opola osiągając czas 01:31:01. Podium zamknęła Sandra Stramowska-Jarczewska z drużyny Sparta Ultra Team z Wołczyna z wynikiem 01:32:38. Całość wyników „połówki” TUTAJ.