Połowa zadania wykonana

gniezno24.com 3 godzin temu

W piątkowy wieczór gnieźnianki zadebiutowały w rozgrywkach Pucharu Europejskiego i zrobiły to w imponującym stylu, pokonując rywalki z AEP Panorama Saloniki 31:17.

Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszego z dwóch spotkań 1/32 Pucharu Europejskiego EHF, podopieczne Roberta Popka były uznawane za zdecydowane faworytki nadchodzącej rywalizacji. Jak widać były ku temu powody.

Chociaż pierwsze minuty spotkania były zacięte, a na tablicy wyników widniało 2:2, to już po chwili Pszczoły pokazały dlaczego to właśnie one zasługują na awans do kolejnej rundy. Zawodniczki z pierwszej stolicy Polski podwyższały swoje prowadzenie z minuty na minutę. Do tego bardzo dobrze funkcjonowały w obronie, a występująca w pierwszej połowie Aleksandra Hypka dokładała cenne interwencje w bramce. Do szatni obie drużyny schodziły przy wyniku 6:14 dla MKS URBIS Gniezno.

W drugiej części piątkowego starcia zaskoczenia nie było. Żółto-czarne kontynuowały swoją grę jaką prezentowały podczas pierwszych trzydziestu minut meczu. Przewaga nad rywalkami ponownie się powiększała. Na parkiecie mogliśmy oglądać grę młodych zawodniczek, a również do składu po prawie rocznej kontuzji powróciła Justyna Świerżewska. Ostatecznie w pierwszym meczu gnieźnianki triumfowały 31:17.

Teraz obie ekipy czeka dzień przerwy, aby już w niedzielę powrócić do hali im. Mieczysława Łopatki na spotkanie rewanżowe. Początek meczu o godzinie 15:00.

MKS URBIS Gniezno: Hypka, Konieczna – Nurska 9, Lipok 6, Szczepanik 4, Szlabs 3, Glebocka 2, Hartman 2, Wabińska 1, Musiał 1, Tanas 1, Matysek 1, Świerzewska 1

AEP Panorama Saloniki: Kousimani, Kourtidi – Tsiamoura 4, Papadopoulou Agni 4, Pipelidou 3, Amanatidou 2, Gonsalves 2, Nikolaou 1, Gomes 1