Polski Cukier Start Lublin przegrywa z Legią Warszawa w drugiej kolejce sezonu na swoim parkiecie

W emocjonującym meczu drugiej kolejki nowego sezonu drużyna Polski Cukier Start Lublin uległa na własnym parkiecie zespołowi Legii Warszawa. Mimo wyrównanej walki gospodarze przegrali 78:89, a o wyniku zadecydowała ostatnia kwarta.

Zacięta walka do ostatniej chwili

Polski Cukier Start Lublin dobrze rozpoczął spotkanie, wypracowując 9-punktową przewagę w pierwszej kwarcie (24:15). Jednak w drugiej odsłonie Legia Warszawa gwałtownie odrobiła straty i prowadziła 44:43 do przerwy. Po zmianie stron drużyna gości początkowo odskoczyła punktowo, ale nasi koszykarze, ambitnie walcząc, zbliżyli się do rywali, kończąc trzecią kwartę z wynikiem 67:68. Ostatecznie to Legia triumfowała, zdobywając najważniejsze punkty w ostatniej kwarcie i zwyciężając 89:78.

Mecz koszykówki na Globusie. Start Lublin vs Legia Warszawa | fot. Start Lublin

Zdobyte punkty przez obie drużyny

• Lublin: Lecomte 16, Ramey 12, De Lattibeaudiere 10, Drame 10, Williams 8, Krasuski 6, Put 6, Pelczar 5, Szymański.
  • Warszawa: Pluta 17, McGusty 16, Vucic 16, Silins 9, Evans 8, Grudziński 2, Wilczek.

Szansa na rehabilitację

Podopieczni trenera Wojciecha Kamińskiego będą mieli okazję do rehabilitacji już w kolejny piątek, gdy zmierzą się na własnym parkiecie z Górnikiem Zamek Książ Wałbrzych.

Co sądzisz o szansach Lublina w nadchodzącym meczu? Podziel się swoją opinią w komentarzu!