PONAD PIĘĆDZIESIĘCIU SIŁACZY WYCISKAŁO CIĘŻARY O PUCHAR WÓJTA

ostrodanews.pl 1 miesiąc temu

24 sierpnia 2024 roku w hali sportowej w Samborowie odbyły się VI Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Blisko 50 zawodników z całej Polski, w tym medaliści Mistrzostw Europy i Pucharu Świata, rywalizowało w różnych kategoriach wagowych i wiekowych. Widać, iż z każdym rokiem przybywa prestiżu tej gminnej imprezie.

W kategorii mężczyzn do 125 kg najlepszy okazał się Karol Prawdzik (Podziemie Bezledy), który wycisnął 212,5 kg, wyprzedzając Adriana Grabkę (Barnel) z wynikiem 165 kg. W kategorii mężczyzn powyżej 125 kg triumfował Marek Makarewicz (Podziemie Bezledy) z wynikiem 210 kg, a drugie miejsce zajął Łukasz Janicki (Grizly Team Wirwajdy), który wycisnął 212,5 kg.

W kategorii mężczyzn do 105 kg zwyciężył Michał Perżyło (Podziemie Bezledy) z wynikiem 172,5 kg, natomiast Rafał Rutkowski uplasował się na drugim miejscu, również z wynikiem 172,5 kg.

Nie zabrakło także imponujących rezultatów wśród juniorów. W kategorii juniorów do 17 lat zwyciężył Bartosz Rugata (Barnel) z wynikiem 117,5 kg, a w kategorii juniorów od 17 do 21 lat pierwsze miejsce zajął Korneliusz Siwek (Grodzisk Mazowiecki), który wycisnął 145 kg.

W rywalizacji kobiet wyróżniła się Daria Walczykiewicz (Pakujmy Razem Team Kon), która w kategorii kobiet do 65 kg uzyskała wynik 87,5 kg, zdobywając pierwsze miejsce. W kategorii kobiet powyżej 65 kg triumfowała Irmina Bać (Prysu Team Kartuzy) z wynikiem 92,5 kg.

Klasyfikacja drużynowa:

W klasyfikacji drużynowej najlepsi okazali się zawodnicy z Podziemie Bezledy, którzy zdobyli 60 punktów, wyprzedzając Grizly Team Wirwajdy (47 punktów) oraz Pakujmy Razem Team (42 punkty).

3. Białachowski Sebastian – 99,8 kg

Mamy nadzieję, iż w przyszłym roku rywalizacja będzie jeszcze bardziej zacięta, a liczba uczestników jeszcze większa. Do zobaczenia za rok!