Porażka Zagłębia Lubin z Jagiellonią Białystok

Nie na taki wynik liczyli kibice Zagłębia Lubin po dzisiejszym meczu z Jagiellonią Białystok. Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego musieli uznać wyższość obecnych mistrzów Polski, którzy pokonali Miedziowych 3:1.

Od początku meczu obie drużyny starały się przejąć kontrolę na boisku. Po kwadransie swoich sił próbował Mateusz Wdowiak, ale jego strzał minął bramkę. Jagiellonia nie czekała z odpowiedzią. Po dośrodkowaniu Kristoffera Hansena strzał z 20 metrów oddał Jesus Imaz, na szczęście dla Miedziowych piłka przeleciała nad poprzeczką. Jednak przy kolejnej akcji Jesus Imaz już nie chybił i było 1:0 dla przyjezdnych. Kilka minut później było 2:0. Po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Zagłębia futbolówkę w siatce umieścił Kristoffer Hansen. Jagiellonia próbowała jeszcze zwiększać swoją przewagę, ale na tablicy wynik już się nie zmienił.

Druga połowa to lepsza gra Zagłębia, które chciało gwałtownie strzelić kontaktową bramkę, ale mimo prób Adama Radwańskiego wynik się nie zmieniał. Kilka chwil później Jesus Imaz strzelił swoją drugą bramkę w tym meczu podwyższając wynik na 3:0. Zagłębie cały czas próbowało odrabiać straty ale wciąż brakowało precyzji. Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kłudki głową uderzał Mateusz Wdowiak. Obrońcy Jagielloni wybili jednak piłkę. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Aleks Ławniczak, ale chybił. Dopiero w 75. minucie po podaniu Mateusza Grzybka w pole karne do siatki rywali trafił Aleks Ławniczak.

KGHM Zagłębie Lubin 1-3 Jagiellonia Białystok

Bramki: Aleks Ławniczak 75 – Jesús Imaz 20, 58, Kristoffer Hansen 24

KGHM Zagłębie: 30. Dominik Hładun – 31. Igor Orlikowski, 25. Michał Nalepa, 5. Aleks Ławniczak – 27. Bartłomiej Kłudka (81, 33. Jarosław Jach), 8. Damian Dąbrowski, 18. Adam Radwański (64, 23. Patryk Kusztal), 7. Marek Mróz, 17. Mateusz Wdowiak (64, 13. Mateusz Grzybek) – 80. Daniel Mikołajewski, 9. Václav Sejk (81, 11. Arkadiusz Woźniak).

Jagiellonia: 50. Sławomir Abramowicz – 16. Michal Sáček, 3. Dušan Stojinović, 17. Adrián Diéguez, 5. Cezary Polak – 99. Kristoffer Hansen (70, 29. Marcin Listkowski), 6. Taras Romanczuk, 14. Jarosław Kubicki (64, 8. Nené), 21. Darko Čurlinov (64, 22. Peter Kováčik) – 11. Jesús Imaz (70, 82. Tomás Silva), 10. Afimico Pululu (90, 51. Alan Rybak).

żółta kartka: Radwański.
sędziował: Daniel Stefański.