Powalczyły z medalistkami

rc.fm 3 tygodni temu

Grające przez cały czas w dużym osłabieniu piłkarki Energa Szczypiorna Kalisz w meczu 2. serii ORLEN Superligi Kobiet uległy na własnym parkiecie brązowym medalistkom ubiegłego sezonu MKS FunFloor Lublin, 17:34. Spotkanie bramką otworzyła rozgrywająca drużyny gospodyń Camille Bispo, ale przeciwniczki gwałtownie nadały grze własny rytm i były nie do zatrzymania, więc po pierwszej połowie na tablicy był wynik 7:20. Także druga połowa spotkania przebiegała pod dyktando Lublinianek, ale grające w osiem, kaliszanki w ostatnim kwadransie wykrzesały z siebie ostatnie pokłady energii i stoczyły wyrównany bój z faworytkami.

„Ze względu na to, iż mam tylko sześć zawodniczek w polu nie było zmian. Jednak dziewczyny dały z siebie wszystko i walczyły do końca. Jestem bardziej zadowolona niż z poprzedniego meczu w Lubinie, bo uważam, iż dzisiaj dziewczyny grały lepiej. Przede wszystkim w obronie. Walczyły. I z tego jestem naprawdę dumna. Dwie teoretycznie mocniejsze drużyny za nami, teraz mamy spotkanie w Elblągu i już przygotowujemy się na ten mecz. Prawdopodobnie dwie zawodniczki nam dojdą, więc będzie kim rotować" - powiedziała radiuCENTRUM Monika Cholewa, trenerka Energa Szczypiorna Kalisz.

na fot.: Monika Cholewa

Najlepszą zawodniczką meczu wybrano Magdalenę Balsam, która rzuciła 7 bramek. Najlepszą zawodniczką w zespole Energa Szczypiorno Kalisz wybrano Milenę Kaczmarek. Kolejny mecz kaliszanki zagrają w sobotę, 21 września w Elblągu.

na fot.: Milena Kaczmarek odbierająca nagrodę dla najlepszej zawodniczki w kaliskiej drużynie

Energa Szczypiorno Kalisz – MKS FunFloor Lublin – 17:34 (7:20)

Energa Szczypiorno Kalisz: Osowska, Abramović – Petroll, Bispo 8, Gliwińska 1, Kaczmarek 4, Czapracka 1, Trbović 3