POWIAT WROCŁAWSKI PROMUJE E-ZDROWIE. BEZPŁATNE DOMOWE BADANIA KTG

2 tygodni temu

Powiat Wrocławski z sukcesem realizuje działania z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Jednym z nich jest kontynuowany program pn.: „Powiat Wrocławski promuje e – zdrowie” dla przyszłych mam, monitorujący kondycję płodu w trzecim trymestrze ciąży.

Kardiotokografią nazywamy równoczesną rejestrację czynności serca płodu (FHR- fetal heart rate) oraz czynności skurczowej macicy. To jedno z najważniejszych badań dla dziecka i kobiet w ciąży, dzięki czemu można kontrolować stan dziecka i pojawiające się skurcze, a także wzajemną zależność obu parametrów.

Program skierowany jest do kobiet w przypadku:

a) ciąży pojedynczej;

b) co najmniej 34 tygodnia ciąży;

c) zamieszkania terenu powiatu wrocławskiego, poświadczone danymi np. z karty ciąży kobiety lub dokumentu potwierdzającego zameldowanie na terenie gmin powiatu.

Pierwszeństwo w programie mają kobiety z ciążą powikłaną np. cukrzyca, nadciśnienie itp.

Rejestracja pod nr (22) 308 03 00 lub (od pon – pt w godz. 8.00 – 16.00), (71) 722 18 04 (od pon – pt w godz. 8.00 – 15.30) lub pod adresem [email protected].

Program pn.: „Powiat Wrocławski promuje e-zdrowie – zdalny monitoring KTG”, składa się z:

a) wypożyczenia przenośnego aparatu KTG;

b) analizy i interpretacji (opis) zarejestrowanego zapisu usługi KTG wykonanego w warunkach domowych przy użyciu w/w aparatu KTG i przesłanego zdalnie do całodobowego Centrum Monitoringu Położniczego.

Zapewniona będzie kliniczna jakość zapisów badań w domu oraz możliwość wykonania całodobowo, przez 7 dni w tygodniu, w tym również w dni świąteczne wykonania telemedycznego KTG przez uczestniczki programu oraz analizowanie zapisów badań i interpretację wyników KTG całodobowo przez 7 dni w tygodniu.

W przypadku stwierdzonych nieprawidłowości wyników badania, wykonanego całodobowo, kobieta jest niezwłocznie informowana telefonicznie przez pracownika Centrum Monitoringu Położniczego o wyniku usługi i dalszych krokach postępowania.

Urządzenia do telemedycznego KTG przekazywane kobietom spełniają wszelkie wymogi określone przepisami prawa UE i posiadają odpowiednie zgody i certyfikaty bezpieczeństwa UE w zakresie dopuszczającym je do użytku i są narzędziem wspomagającym proces opieki prenatalnej (nie zwalnia to kobiety ciężarnej z obowiązku pozostawania w trakcie ciąży pod opieką wykwalifikowanego personelu medycznego).

Program finansowany jest ze środków Powiatu Wrocławskiego.

Serdecznie zachęcamy do skorzystania z programu Powiatu Wrocławskiego wszystkie zainteresowane przyszłe mamy.

Idź do oryginalnego materiału